POT chce zwiększyć zainteresowanie turystyką wiejską

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (zl) | redakcja@agropolska.pl
07-07-2019,15:15 Aktualizacja: 07-07-2019,15:16
A A A

Wybranie najciekawszych miejsc i atrakcji związanych z turystyką wiejską to cel konkursu "Na wsi najlepiej - 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej" Polskiej Organizacji Turystycznej. Chodzi o zwiększenie zainteresowania tą formą turystyki i gospodarcze aktywizowanie obszarów wiejskich.

- Polska wieś to wyjątkowe połączenie: tradycji, zróżnicowanej przyrody, smacznej kuchni, natury, spokoju i życzliwych ludzi. Staje się modnym kierunkiem podróży - wskazał prezes POT Robert Andrzejczyk.

Zwycięskie obiekty staną się bohaterami filmów, publikacji i reportaży. Odwiedzą je też blogerzy, którzy zapewnią dodatkową promocję w mediach społecznościowych oraz blogosferze.

Program Rodzina 500 plus, 500+, bieda na wsi, jan krzysztof ardanowski, Bożena Borys-Szopa

Dzięki 500 plus wieś wychodzi z upokorzenia

- Program "Rodzina 500 plus" jest bardzo dobrze oceniany na wsi, która przestała być traktowana jak gorsza część społeczeństwa - przekonuje Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa. Od 1 lipca ruszył rozszerzony program...

Kandydatury w kategoriach: wypoczynek u rolnika, wypoczynek na wsi, oferta uzupełniająca wypoczynek na wsi, tradycyjna kuchnia polskiej można zgłaszać do 20 lipca na stronie nawsinajlepiej.polska.travel. Następnie prace rozpocznie kapituła konkursu, która wybierze po trzech laureatów w każdej kategorii. Finał wręczenia nagród odbędzie się 9 sierpnia w Warszawie.

Na realizację konkursu i kampanii "Na wsi najlepiej - 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej" organizacja przeznaczy w 2019 r. blisko 600 tysięcy złotych. Są to środki unijne uzyskane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) i działającej w jego ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich - podała organizacja.

Główne cele tego programu, koordynowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, to poprawa konkurencyjności rolnictwa, zrównoważone zarządzanie zasobami naturalnymi i działania w dziedzinie klimatu oraz zrównoważony rozwój terytorialny obszarów wiejskich.

Poleć
Udostępnij