W trosce o poprawę powietrza. Miliony na produkcję energii z biomasy

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: NFOŚiGW, (em) | redakcja@agropolska.pl
03-12-2018,10:05 Aktualizacja: 03-12-2018,10:17
A A A

NFOŚiGW dofinansuje kwotą 25 mln zł projekty budowy instalacji OZE z zastosowaniem biomasy w Zambrowie (woj. podlaskie), Nowym Sączu (woj. małopolskie), Działdowie (woj. warmińsko-mazurskie), Krośnie (woj. podkarpackie) i Dzierżoniowie (woj. dolnośląskie).

Inwestycje pozwolą zmniejszyć emisję dwutlenku węgla, ograniczając tym samym efekt cieplarniany. Dofinansowane będą w trosce o poprawę jakości powietrza i podnoszenie efektywności systemów ciepłowniczych - podaje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

dotacje, nfośigw, ciepłownia, biomasa, zrębki drewna, biała podlaska, energia cieplna, odpady drewniane

Milionowe dotacje na ciepłownię. Zrębkami ogrzeje miasto

Na budowę ciepłowni opalanej biomasą Biała Podlaska dostała dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Realizacja projektu pn. „Budowa ciepłowni opalanej biomasą o mocy 17 MW (5MW + 12 MW) w Białej...

I podkreśla, że wykorzystanie biomasy do produkcji energii cieplnej, bądź elektrycznej jest korzystne zarówno z punktu widzenia ochrony środowiska, jak i interesów gospodarki. Polska posiada bowiem bogate zasoby biomasowych surowców naturalnych: drewna z lasów i słomy z upraw rolniczych.

Sspalanie biomasy ogranicza emisję substancji szkodliwych do atmosfery, a także wnosi lepszy niż przy użyciu paliw kopalnych bilans emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Zbieranie i pożytkowanie biomasy pozwala ponadto efektywnie wykorzystywać  odpady przemysłu leśnego i rolniczego.

W razie potrzeby biomasę można też dość swobodnie eksportować lub importować, przez giełdy w sąsiadujących krajach.
 

Poleć
Udostępnij
Redakcja działu
"Zielona energia"
Kontakt
Kontakt
Reklama
Reklama