Polski Farmer na SGGW
Młodych rolników coraz bardziej interesuje rolnictwo precyzyjne – taki wniosek można wyciągnąć po spotkaniu studentów kierunku rolnictwo na Wydziale Rolnictwa i Biologii Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie z Maksymilianem Zarębą z firmy Polski Farmer.
Polski Farmer jest przedstawicielem firmy Trimble w Polsce. Podczas spotkania zostały omówione urządzenia z zakresu nawigacji i kierowania, sterowania przepływem i dozowaniem, prowadzenia zbioru i gospodarki wodnej.
Programy do tworzenia map w rolnictwie precyzyjnym
Dla mniejszych gospodarstw ciekawym rozwiązaniem jest ręczny czujnik GreenSeeker, za pomocą którego można ocenić stan lub kondycję roślin. Odczyty wykonywane za pomocą urządzenia mogą być wykorzystane do podejmowania decyzji o dawce nawozu.
Dla rolnictwa doświadczalnego Polski Farmer oferuje sprzęt firmy Haldrup, w tym kombajny i siewniki zbożowe, młocarnie itp.
Od początku roku spółka Polski Farmer wraz ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego i firmą Wasat, bierze udział w projekcie badawczym Europejskiej Agencji Kosmonautyki (ESA).
Drony nad polem
Na podstawie badań prowadzonych w wybranych gospodarstwach rolnych w całej Polsce będzie dokonana weryfikacja korelacji wskaźnika NDVI pomiędzy zdjęciami satelitarnymi, zdjęciami wykonanymi przez drony oraz aparaturą naziemną.
Celem jest umożliwienie większej grupie polskich gospodarstw korzystanie z dostępnych technologii, takich jak NDVI (znormalizowany różnicowy wskaźnik wegetacji) czy VRA, w tym tworzenia map aplikacyjnych do nawożenia N.