W porównaniu do wczorajszego dnia, zakłady przetwórcze oraz firmy pośredniczące w skupie rzepaku podniosły ceny oferowane za rzepak.
W porównaniu do wczorajszego dnia, zakłady przetwórcze oraz firmy pośredniczące w skupie rzepaku podniosły ceny oferowane za rzepak.
Od początku lipca Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych (KZPRiRB) publikuje dzienne ceny skupu rzepaku w zakładach przetwórczych oraz w firmach pośredniczących.
Aby bezpiecznie przechować nasiona rzepaku potrzeba trzech rzeczy: wiedzy i doświadczenia rolnika oraz odpowiedniego wyposażenia technicznego gospodarstwa. Jeśli czegoś brakuje, to efekty mogą być różne. Przechowywanie nasion rzepaku jest...
Z przesłanej dzisiaj informacji wynika, że zakłady przetwórcze oferują aktualnie za rzepak od 2200 do 2430 zł/t netto, a niektóre w dostawie na wrzesień lub październik do 2450 zł/t netto. Natomiast pośrednicy od 2300 do 2420 zł/t netto. Podane ceny są zasadniczo za standardowy rzepak technologiczny- wilgotność 9 proc., zanieczyszczenia 2 proc., zaolejenie 40 proc.
W stosunku do publikowanych wczoraj cen, w wielu zakładach przetwórczych nastąpił wzrost o 20 do nawet 60 zł/t, a u pośredników o 30 do 70 zł/t netto.
Podwyżki pozwoliły w znacznej mierze odrobić spadki cen jakie miały miejsce w ostatnich dniach. Trzeba jednak podkreślić, że nie były one bardzo znaczące, co tylko potwierdza korzystny układ czynników kształtujących ceny rzepaku.
Tegoroczne ceny rzepaku utrzymują się na znacznie wyższym poziomie w porównaniu do ubiegłorocznych cen.
29 lipca 2020 r. ceny rzepaku w zakładach przetwórczych kształtowały się między 1580 a 1680 zł/t netto. Natomiast w firmach pośredniczących między 1600 a 1680 zł/t netto.
-
Krok po kroku w zakresie doboru odmian, nawożenia i ochrony. Zamów prenumeratę miesięcznika "Nowoczesna Uprawa" już teraz