Nowa prasa stałokomorowa Sipmy

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
11-06-2015,7:05 Aktualizacja: 10-06-2015,16:33
A A A

Producent maszyn rolniczych z Lublina wprowadził do oferty nową stałokomorową prasę zwijającą. Jest to Sipma PS 1235 Pionier.

 

Maszyna jest przeznaczona do zbierania zielonek, słomy i siana. Komora walcowa ma wymiary 1,2x1,25 m i jest wykonana z 17 karbowanych walców. Jak zapewnia producent, dzięki ich konstrukcji prasa może bez problemów dobrze kształtować bele także ze słomy, która często utrudnia pracę pras walcowych z powodu swojej śliskości.

 

Rotor ma 11 noży

Prasa Sipma PS 1235 Pionier jest wyposażona w zintegrowany, podająco-rozdrabniający rotor, podający zbieraną masę na 11 noży. Po jego pocięciu powstają odcinki o długości 9 cm.

Maszyna jest przystosowana także do usuwania zatorów na rotorze. Dzięki uchylnej podłodze, można łatwo udrożnić kanał, którym jest podawany zbierany materiał.

 

Łatwa obsługa

Podbieracz ma 2 metry szerokości, a po bokach przenośniki ślimakowe przesuwające masę do części centralnej kanału wlotowego do komory prasowania.

Prasa nie wymaga intensywnej obsługi, m.in. dzięki automatycznemu smarowaniu łańcuchów olejem. W opcji można zamówić układ centralnego smarowania łożysk, choć jeśli go nie wybierzemy, codzienna obsługa nie zajmie dużo czasu, bo producent zgrupował miejsca aplikacji smaru.

 

Komputer w standardzie

Prasa stałokomorowa PS 1235 Pionier jest wyposażona w komputer pokładowy. Steruje on procesem zbioru i go kontroluje. Ponadto odpowiada za owijanie i wyładunek beli z komory prasowania. Dzięki niemu ustalamy m.in. liczbę owinięć beli siatką, stopień zgniotu i mamy możliwość sterowania podbieraczem, nożami. Na panelu sterownika wyświetlane są cyfry wskazujące liczbę wykonanych bel, czas pracy, wydajność oraz ilości siatki pozostałej w rolce.

Układ owijania siatką jest przystosowany do rolek o długości do 4500 m i szerokości siatki do 130 cm. Zapotrzebowanie na moc wynosi 82 KM w przypadku pracy bez docinacza. Natomiast praca z nożami wymaga dodatkowych 20 KM.

Maszyna pracuje z ciągnikami posiadającymi WOM o 540 obr./min.

Poleć
Udostępnij
ass="left">Skomentuj
Aktualne wydanie RPT
12/2024

Rozrzutnik do kurzaka i wapna

Faresin wdraża sztuczną inteligencję

Koncepcja niskich obrotów silnika w ciągnikach rolniczych cz. I

Prasa kontra bardzo suchy materiał cz. II

 PRENUMERATA (płatność elektroniczna) RPT