Väderstad - rekordowe obroty w 2018 r.
Väderstad zamknął rok finansowy 2018 z rekordowymi obrotami, które po raz pierwszy w historii firmy przekroczyły 300 milionów euro.
- Rok 2018 był dla Väderstad rokiem rekordowym. Zatrudniliśmy ponad 150 nowych pracowników i nadal inwestujemy w usprawnienie produkcji. Ponadto nadal inwestujemy w rozwój nowych i dotychczas oferowanych produktów, tak abyśmy mogli sprostać wysokim wymaganiom naszych klientów. Tegoroczna susza, szczególnie w północnej Europie, spowodowała niższe plony na wielu z naszych zazwyczaj silnych rynków. Jednak ceny zbóż wzrosły jesienią. Tak więc, pomimo wyzwań pogodowych, obserwujemy wzrost zainteresowania inwestycjami w maszyny do uprawy gleby i siewu, co zwiększa plony dla rolników w następstwie suszy. Ogólnie pozytywna gospodarka światowa i niskie stopy procentowe przyczyniły się do pozytywnego trendu ilościowego dla produktów Väderstad, mówi Mats Båverud, prezes i dyrektor generalny Grupy Väderstad.
Väderstad - agregat uprawowo-siewny Spirit 600-900C
Więcej maszyn o 27%
W roku obrotowym 2018 Grupa zanotowała łączny obrót w wysokości 300 milionów euro, z czego 10% stanowi sprzedaż w Szwecji. Zysk netto po pozycjach finansowych wyniósł 11,8 mln euro. Liczba zamówień maszyn zwiększyła się w stosunku do poprzedniego roku o 27% i o 26% w przypadku części zamiennych. Väderstad poczuł, że rynek maszyn się ciągle rozwija. Czołowe miejsca na liście sprzedaży, zajmują Kanada, Szwecja i Rosja, z kolei w tyle pozostają zajmują Anglia, Niemcy i Ukraina. Polski rynek w stosunku do rynku i ogólnego ma stabilną i silną pozycję. - Siewnik precyzyjny Tempo nadal odnosi sukcesy w sprzedaży. Obserwujemy, że zamówienia przed sezonem w 2019 roku także są na imponującym poziomie. Sygnały z większości naszych rynków są pozytywne. Maszyny Väderstad oszczędzają wiele wysiłku w polu, wykonując kilka zabiegów w jednym przejeździe. To z kolei oszczędza zasoby i finanse rolnika. Nasze innowacyjne koncepcje są doceniane przez naszych klientów więc w przyszłość patrzymy bardzo pozytywnie, mówi Mats Båverud.