Pöttinger Fox w szerokościach 3,5 i 4 m

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
01-11-2015,7:50 Aktualizacja: 01-11-2015,8:45
A A A

Pöttinger rozszerza gamę kombinacji do uprawy przedsiewnej Fox o dwa modele. Wprowadzone agregaty mają szerokości robocze 3,5 oraz 4 m.

W gamie Fox występują dwie opcje wyposażeniowe. Fox – to agregaty wyposażone w zęby. Z kolei Fox z literą D, to agregaty wyposażone w talerzowe elementy robocze. Wersja ta ma dwie belki ustawione w odległości 32 cm, a ślady elementów roboczych znajdują się co 15,5 cm. Natomiast w wersjach talerzowych, czyli Fox D, talerze mają 510 mm średnicy i ich podziałka wynosi 13,5 cm.

Pöttinger LION 103 - lekkie brony aktywne

Austriacki Pöttinger rozszerzył ofertę swoich bron aktywnych o nową lżejszą serię. Tworzą ją dwa modele: LION 103 i LION 103 Classic. LION 103 może mieć 3  lub 4 metry szerokości roboczej. Węższy jest produkowany z 10 lub 12 wirnikami -...

 

Krótka kombinacja Fox posiada szereg możliwości dostosowania do pracy z różnym ciągnikami. Jest to m.in. możliwość zaczepienia ramion TUZ-u na trzech różnych wysokościach. Z kolei łącznik górny, możemy zaczepiać na dwa sposoby.

Wersja zębowa agregatów Fox posiada regulację kąta nachylenia (agresywności) zębów. Wynosi on 20 stopni w przód, 20 stopni w tył oraz ustawienie pionowe. Opcjonalnie agregat ten może być wyposażony w przednią włókę wyrównującą oraz przedni wał rurowy o średnicy 380 mm.

Wersja Foxa z talerzami zalecana jest na gleby z dużą ilością resztek pożniwnych. Wtedy na belkach są mocowane po dwa talerze na jeden uchwyt. Ponadto grupa Fox D posiada elementy spulchniające glebę w śladzie kół ciągnika z regulacją głębokości pracy. W opcji są również boczne ekrany ograniczające wyrzucanie gleby na boki agregatu.

Agregat Fox może pracować wraz z siewnikami Vitasem lub Aerosem. Powstałe kombinacje uprawowo-siewne pozwalają dopasować agregat do różnych warunków glebowych.

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie RPT
01/2025

Lanz D-4090, czyli Buldog z Hiszpanii

Ciągniki rodem z Korei

Koncepcja niskich obrotów silnika w ciągnikach rolniczych cz. II

Prasa kontra bardzo suchy materiał cz. III

 PRENUMERATA (płatność elektroniczna) RPT