Kolejne ładowarki teleskopowe Bobcat AGRI
Kolejną standardową dla wszystkich modeli funkcją jest FCS (Fast Connect System), pozwalający na szybką i prostą wymianę osprzętu hydraulicznego dzięki zintegrowanemu systemowi obniżającemu ciśnienie.
Opcjonalny system amortyzacji wysięgnika korzysta ze specjalnego podwójnego układu ciśnieniowego, aby dopasować się do sytuacji – podnośnik obciążony lub nie – i zapewniać większy komfort oraz lepsze utrzymanie ładunku.
Inne dostępne opcje to: pomocniczy tylny układ hydrauliczny podwójnego działania; podwozie z blokadą osprzętu hydraulicznego; klimatyzacja oraz zapłon z dodatkowym zabezpieczeniem dezaktywowanym za pomocą klawiatury. Dostępny jest również szeroki wybór osprzętu.
Na rynkach objętych normami emisji spalin podnośniki dostępne są jako maszyny spełniające wymagania Stage IIIB, napędzane silnikiem wysokoprężnym Deutz TCD3.6 L4 Stage IIIB, o mocy 74,4 kW przy 2300 obr./min. w modelach TL360 i TL470 i mocy 89,5 kW przy 2200 obr./min. w modelu TL470HF.
Udźwig do 3500 kg
Maksymalny udźwig podnośnika teleskopowego TL360 wynosi 3,0 tony, a modeli TL470, TL470HF oraz TL470 AGRI i TL470HF AGRI – 3,5 tony. Wszystkie maszyny charakteryzują się udźwigiem 3 ton na maksymalną wysokość. Maksymalny zasięg przedni modelu TL360 to 3365 mm, a pozostałych modeli – 4002 mm. Udźwig obu maszyn przy pełnym zasięgu wynosi 1300 kg dla modelu TL360 i 1500 kg dla pozostałych modeli.
Dzięki opatentowanej, asymetrycznej kabinie, której prawa tylna część jest całkowicie pozbawiona elementów konstrukcyjnych, operator ma dobre pole widzenia do tyłu. Ponadto zaokrąglona przednia szyba i nisko położony przegub wysięgnika gwarantują pełne pole widzenia na osprzęt przy każdym możliwym położeniu wysięgnika.
Podnośniki teleskopowe nowej generacji wyposażone są także w pełni przeszklone drzwi kabiny, które zwiększają pole widzenia z lewej strony podnośnika. dzięki nim operator widzi, co się dzieje wokół, dzięki czemu ryzyko uszkodzenia maszyny oraz pobliskich obiektów jest ograniczone do minimum.
Sterowanie ruchem ładowarki w przód oraz w tył realizowane jest za pośrednictwem dżojstika. Kierunek jazdy jest wybierany za pomocą jednego dotknięcia przycisku, a operator może trzymać w ręku zarówno kierownicę, jak i dżojstik.
Konserwacja i serwis
Jak zapewnia producent nowe podnośniki teleskopowe serii TL wymagają minimum działań serwisowych. Równoległe ułożenie silnika umieszczonego z boku pozwala na łatwe i bezpieczne przeprowadzenie czynności serwisowych. Akumulator znajduje się w przedniej części komory silnika, co ułatwia dostęp do niego. Również filtry rozmieszczone są w takich miejscach, że ich szybka i łatwa wymiana nie stanowi problemu.