Precyzyjna aplikacja gnojowicy przez John Deere i Vogelsang

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
11-12-2019,11:20 Aktualizacja: 11-12-2019,7:37
A A A

Powyższe firmy rozpoczęły wspólny projekt, mający na celu rozpowszechnianie wiedzy o właściwym, postępowaniu z nawożeniem nawozami organicznymi. John Deere i Vogelsang połączyli swoje technologie, uzyskując system dokładnego zarządzania aplikacją gnojowicy i in. nawozów płynnych.

Współpraca John Deere i Vogelsang ma na celu zastosowanie precyzyjnego dawkowania nawozów, poprzez system kontroli John Deere i automatycznego systemu kontroli sekcji Comfort Flow Control (CFC) firmy Vogelsang.

BlackBird z automatycznym sterowaniem sekcji

- Korzystamy z naszej wspólnej wiedzy, aby zapewnić roślinom niezbędne składniki odżywcze dzięki bardziej precyzyjnemu zastosowaniu nawozu płynnego. Precyzyjne nawożenie organiczne ma znaczące zalety w stosunku do nawożenia mineralnego: poprawia bilans CO2 w produkcji rolnej i zmniejsza emisje amoniaku. Wyższe plony, bardziej równomierny wzrost roślin i ochrona cieków wodnych to kolejne korzyści tego rozwiązania - mówił Alexander Berges, kierownik ds. Marketingu w Grupie Inteligentnych Rozwiązań John Deere Regionu 2. Z kolei Harald Vogelsang, dyrektor zarządzający Vogelsang GmbH & Co, dodał: - Specyficzne dla danego miejsca i oparte na potrzebach zastosowanie gnojowicy umożliwia nowoczesnemu rolnictwu bardziej zrównoważone działanie i promowanie gospodarki, ekologii i akceptacji społecznej.

Partnerstwo John Deere z Reichhardt i Agricon

John Deere ogłasza partnerstwo ze spółkami Reichhardt oraz Agricon

Firma John Deere nawiązała strategiczne partnerstwa: ze spółką Reichhardt GmbH Steuerungstechnik oraz Agricon GmbH. Dla odbiorców dostarczanych przez nie technologii, czyli rolników oznacza to lepszy dostęp do nowoczesnych...

Wspólny projekt technologiczny John Deere i Vogelsang prezentuje rolnikom jak w praktyce można dokładnie i bezpiecznie dla środowiska aplikować gnojowicę za pomocą nowego systemu BlackBird Vogelsang, z automatycznym sterowaniem sekcji CFC i precyzyjnymi rozdzielaczami ExaCut ECQ. Sterownik sekcyjny John Deere obsługiwany za pomocą wyświetlacza 4. generacji w kabinie, automatycznie i precyzyjnie otwiera i zamyka poszczególne węże systemu w zależności od danych dotyczących pozycji GPS cysterny. Zmniejsza to do minimum nakładki i błędy, a tym samym pozwala uniknąć nadmiernej lub niedostatecznej dawki nawozów dla roślin.

Ważny sygnał korekcyjny

Vogelsang opracował także nową technologię zaworów, z miechami powietrznymi w wylotach węży urządzeń rozrzucających. Napompowane mieszki powietrzne zamykają poszczególne sekcje belki lub grupy sekcji belki. Ta elektropneumatyczna kontrola poszczególnych węży umożliwia szybkie i precyzyjne przełączanie. Belki aplikacyjne są dostępne w wersjach ze sterowaniem pojedynczym wężem lub ze sterowaniem wylotami węży zebranych w sekcje. Kontrola sekcji John Deere jest kompatybilna ze wszystkimi popularnymi satelitarnymi sygnałami korekcyjnymi, od darmowego SF1 po precyzyjny sygnał RTK. Pozwala to automatycznie sterować maksymalnie 255 sekcjami belki z dokładnością do +/- 3 cm we wcześniej zdefiniowanych obszarach pola.

Pomiar składników mineralnych przez HarvestLab 3000

Wysoce dokładna aplikacja gnojowicy umożliwia pełna integracja obu systemów z terminalem obsługowym John Deere, który zarządza sekcjami i i systemem Comfort Flow Control. Dodatkowa integracja czujnika nawozu HarvestLab 3000 umożliwia ciągły pomiar składników pokarmowych w gnojowicy, dzięki czemu można stosować nie tylko dawki mierzone w m3/ha, ale także kg/ha N, P i K, podobnie jak w przypadku nawozów mineralnych. Czujnik HarvestLab posiada certyfikat DLG do pomiaru dokładności pierwiastków N i P, który gwarantuje tak wysoki poziom dokładności, co akredytowane laboratoria.

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie RPT
01/2025

Lanz D-4090, czyli Buldog z Hiszpanii

Ciągniki rodem z Korei

Koncepcja niskich obrotów silnika w ciągnikach rolniczych cz. II

Prasa kontra bardzo suchy materiał cz. III

 PRENUMERATA (płatność elektroniczna) RPT