W płockiej fabryce otwarto nową halę i linię produkcyjną kombajnów

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
13-09-2019,8:05 Aktualizacja: 13-09-2019,8:16
A A A

W fabryce CNH Industrial Polska w Płocku (Mazowieckie) została oficjalnie otwarta w czwartek nowa hala z linią produkcyjną, gdzie powstają m.in. nowoczesne kombajny rolnicze New Holland serii CX5 i CX6. W planach jest modernizacja linii do malowania części montowanych maszyn.

Otwarcie nowej hali produkcyjnej w płockim zakładzie CNH Industrial Polska zbiegło się z jubileuszem 20-lecia obecności marki New Holland w Polsce.

New Holland T7.225

New Holland liderem sprzedaży ciągników w 2018 roku

To już dziesiąta wiktoria z rzędu. W ubiegłym roku firma New Holland zarejestrowała 1936 ciągników. To o 355 sztuk więcej w porównaniu do poprzedniego wyniku. Łącznie, w okresie od stycznia do grudnia 2018 roku, polscy rolnicy...
W uroczystości uczestniczyli m.in. ambasador Włoch w Polsce Aldo Amati oraz prezydent marki New Holland Agriculture Carlo Lambro.

- Hala w Płocku powstała w bardzo krótkim czasie. To inwestycja za 25 mln USD. Linia montażowa jest już uruchomiona. Oprócz kombajnów CX 5 i CX 6, składane są tu również kombajny serii TC - powiedział PAP Lambro. Jak zaznaczył prezydent marki New Holland Agriculture, uruchomienie hali montażowej w płockiej fabryce CNH Industrial Polska nie zamyka planów związanych z rozwojem tego zakładu.

- Kolejnym etapem będzie modernizacja malarni, gdzie malowane są elementy kombajnów CX 5 i CX 6 oraz TC, a także części innych maszyn, w tym do pras czy hederów. Koszt inwestycji to blisko 6 mln USD - wyjaśnił Lambro. Zapowiedział, iż w płockim zakładzie CNH Industrial Polska po modernizacji malarni funkcjonowała będzie nowoczesna linia proszkowa.

- Otwieramy dzisiaj nową linię produkcyjną dla kombajnów, które mieszczą się w segmencie obecnie chyba najbardziej popularnym, jeśli chodzi o rynek polski - powiedział PAP Adam Sulak, dyrektor marki New Holland AG w Polsce.

New Holland TC4.90

New Holland świętuje w Płocku produkcję 20-tysięcznego kombajnu TC

Dnia 21 listopada o godz. 7.30 z płockiej linii montażowej zjechał 20-tysięczny kombajn zbożowy z rodziny TC. Maszyny tej serii produkowane są w polskiej fabryce od 1998 r. New Holland z dumą zaprezentował dwudziestotysięczny egzemplarz kombajnu...
Dodał, że kombajny serii CX 5 i CX 6 będą produkowane w czterech modelach. - Wydaje się na dzisiaj, analizując rynek, że niektóre z nich będą najbardziej uniwersalnymi kombajnami dla struktury agrarnej rynku polskiego - ocenił Sulak.

Jak zauważył, do tej pory segment TC, czyli kombajny o niższej mocy, był postrzegany jako najlepszy dla rynku w Polsce. - W związku z konsolidacją gospodarstw na przestrzeni ostatnich 10, 20 lat, analizy rynkowe pokazały, że ten ciężar zainteresowania klientów przesuwa się na kombajny wyższych mocy - powiedział Sulak.

Wyjaśnił, iż w związku z prowadzonymi analizami, zarząd CNH Industrial zdecydował o przeniesieniu produkcji kombajnów serii CX 5 i CX 6 z fabryki w Zedelgem w Belgii do fabryki w Płocku, "traktując rynek polski, jako najbardziej perspektywiczny". - Rynek polski jest drugim, trzecim rynkiem w Europie pod względem wolumenu sprzedaży kombajnów. W związku z tym jest to liczący się rynek dla budowania potencjału sprzedaży, udziałów rynkowych, budowania prestiżu marki, oferowania tego, czego klienci dziś potrzebują - podkreślił dyrektor marki New Holland AG w Polsce.

New Holland T5.140 AutoCommand

New Holland T5 AutoCommand

Skrzynia bezstopniowa staje się dostępna w coraz mniejszych mocach ciągników. Temu trendowi nie opiera się także amerykańska marka New Holland. Producent z logo niebieskiego liścia, podczas świeżo zakończonych listopadowych targów...
Ambasador Włoch w Polsce podkreślił, że nowa hala z linią produkcyjną w płockim zakładzie CNH Industrial "jest owocem najnowszych osiągnięć, od kiedy 20 lat temu w Polsce pojawił się pierwszy kombajn pod marką New Holland".

- Jest to ważne wydarzenie, z którego zarówno New Holland, jak i Włochy powinny być dumne z uwagi na rozwój polskiego rolnictwa i gospodarki - oświadczył. - Jest to kolejny, piękny rozdział polsko-włoskiej historii - dodał ambasador Amati.

CNH Industrial jest koncernem prowadzącym działalność na 180 rynkach na świecie, obejmującą m.in. projektowanie, produkcję, dystrybucję, handel i finanse. Jego akcje notowane są na giełdach papierów wartościowych w Nowym Jorku oraz w Mediolanie. W sektorze maszyn rolniczych i ciągników do koncernu należą, oprócz powstałej w 1895 r. New Holland Agriculture, także marki Case IH oraz STEYR.

Fabryka produkująca kombajny rolnicze pod marką New Holland działa w Płocku od 1998 r., kontynuując tradycję produkcji, którą wcześniej pod legendarną już marką Bizon prowadziła tamtejsza Fabryka Maszyn Żniwnych (FMŻ).

PW Księżopolski, New Holland Polska

New Holland ze zmianami w sieci dilerskiej

W ostatnich miesiącach New Holland przeprowadził reorganizację struktur sprzedażowych i obsługi posprzedażnej na terenie naszego kraju. Zmiany objęły województwa: lubelskie, mazowieckie i warmińsko-mazurskie. Z początkiem kwietnia...
To obecnie jedyny w Polsce zakład, gdzie powstają kombajny, przy czym fabryka ta jest jedną z ponad 60 na świecie, należących do koncernu CNH Industrial. Oprócz kombajnów, powstają tam także maszyny rolnicze, jak prasy zwijające, hedery do zbioru zbóż i kukurydzy.

W 1992 r. w ówczesnej płockiej FMŻ została wydzielona spółka Bizon. W 1998 r. jej właścicielem stał się New Holland, a w 1999 r. przyjęto tam nową nazwę fabryki – New Holland Bizon. Od 2002 r. zakład działał jako CNH Polska, a w 2013 r. wprowadzono nazwę CNH Industrial Polska. W 2017 r. z tamtejszej linii produkcyjnej zjechał 20 tys. egzemplarz kombajnu TC.

Wcześniej, bo w 2015 r. CNH Industrial Polska, planując rozwój swej fabryki, kupił za 8,1 mln zł od miasta Płocka 19,15 ha gruntów przemysłowych, sąsiadujących z działającym już zakładem. Pozwolenie na budowę hali wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu płocki Urząd Miasta wydał w październiku 2017 r. Wkrótce potem ruszyła budowa obiektu. Generalnym wykonawcą przedsięwzięcia była łódzka firma MCKB.

W 2017 r. CNH Industrial rozszerzył działalność w Polsce poprzez przejęcie segmentu rolniczego spółki Kongskilde Industries i jej zakładu produkcyjnego w Kutnie (Łódzkie).

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie RPT
01/2025

Lanz D-4090, czyli Buldog z Hiszpanii

Ciągniki rodem z Korei

Koncepcja niskich obrotów silnika w ciągnikach rolniczych cz. II

Prasa kontra bardzo suchy materiał cz. III

 PRENUMERATA (płatność elektroniczna) RPT