Kemper - bezrzędowy system zbioru roślin
Kemper C3000 - sieczkarnia zawieszana
Pomysł na bezrzędowy przyrząd koszący do m.in. kukurydzy, wziął się z problemów jakie napotykali rolnicy w Afryce, gdzie kukurydza siana była w innych rozstawach pomiędzy rzędami, w porównaniu do rynku europejskiego. Koszenie dwóch rzędów jednocześnie jednocześnie sieczkarniami rzędowymi, nie stanowiło dobrego rozwiązania. Wtedy właściciele Kempera wpadli na pomysł, że maszyna wcale nie musi mieć elementów pracujących wyłącznie w określonych pasach.
Początkiem bezrzędowej techniki koszenia był rok 1984. Pierwsze zawieszane na ciągnikach sieczkarnie Kemper to C3000, które pozwalały na jednoczesny zbiór 2 i 4 rzędów. Z kolei w pierwsza przystawka do sieczkarni samojezdnych, m.in. do zbioru kukurydzy na kiszonkę i podobnych roślin, została zaprezentowana 1986 roku. Zbudowano ją na bazie 4-rzędowej sieczkarni zawieszanej.
Kemper 345 - przystawka popularna w Polsce
Montaż przystawek odbywa się w ruchu ciągłym na trzech liniach. Nie ma konieczności produkcji różnych modeli przystawek na osobnej taśmie, gdyż elementy składowe przystawek, dzięki ich budowie modułowej, są do siebie bardzo podobne. Wyjątek dotyczy modelu przystawki 445 (teraz 4500), która znacząco różni się od pozostałych.
Obecnie Kemper produkuje rocznie ok. 2 tys. maszyn, wliczając w to przednie kółka do przejazdów transportowych sieczkarni z przystawkami po drogach publicznych (wymóg m.in. w Niemczech). Kemper samych przystawek produkuje rocznie ok. 1400 sztuk. W 2013 r. do produkcji weszła nowa seria 400 plus zamiast 400. W 2014 r. uzupełniona została seria 300 modelem 345 Plus. U nas najczęściej sprzedaje się 6-rzędowa przystawka 345.