Wsparcie dla producentów świń. Hodowcy złożyli 228 wniosków

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
07-07-2022,10:35 Aktualizacja: 07-07-2022,10:35
A A A

Hodowcy i producenci trzody chlewnej do 15 lipca mogą się ubiegać w ARiMR o dofinansowanie w ramach "Nadzwyczajnej pomocy dostosowawczej dla producentów świń".

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że do 4 lipca 2022 r. złożono 228 wniosków o pomoc.

ARiMR przypomina, że ze wsparcia mogą skorzystać rolnicy, w których gospodarstwach między 1 kwietnia a 30 czerwca 2022 r. urodziły się świnie.

Zwierzęta te muszą być oznakowane i zgłoszone do systemu IRZ ARiMR do 15 lipca 2022 r.

produkcja wieprzowiny w UE, trzoda chlewna, eksport do Chin, ASF w Niemczech

Produkcja wieprzowiny w UE wyraźnie spada

Unia Europejska wyprodukowała w marcu o 7% mniej mięsa wieprzowego niż w tym samym czasie ubiegłego roku. Z kolei w pierwszym kwartale bieżącego roku spadek ten wyniósł 5%.   Rada ds. Rozwoju Rolnictwa i Ogrodnictwa (AHDB)...

Aby ubiegać się o tę pomoc hodowca trzody chlewnej musi również realizować przynajmniej jedno z 12 działań prośrodowiskowych, np. prowadzenie działalności w zakresie rolnictwa ekologicznego, stosowanie zasad produkcji integrowanej czy korzystanie z odnawialnych źródeł energii.

Ich pełna lista jest wymieniona we wniosku o przyznanie dofinansowania.

Producent trzody chlewnej może złożyć tylko jeden wniosek, który powinien obejmować świnie urodzone w wyznaczonym okresie we wszystkich należących do rolnika siedzibach stad.

Wysokość dofinansowania do jednej sztuki wynosi 80 zł, a hodowca może się ubiegać o wsparcie do maksymalnie 2000 świń.

ognisko asf u świń, wirus asf, asf w Polsce, maciory, lochy, trzoda chlewna, ASF na Dolnym Śląsku, strefa czerwona

Ogniska ASF na Dolnym Śląsku. GIW podał szczegóły

Główny lekarz weterynarii poinformował o szczegółach dwóch najnowszych ognisk ASF u świń w Polsce. Zostały one wyznaczone 1 lipca w województwie dolnośląskim. Ognisko ASF nr 2022/6 wyznaczono 1 lipca 2022 r. w...

Wnioski o udzielenie pomocy do 15 lipca 2022 r. należy składać w biurach powiatowych ARiMR, właściwych ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę producenta świń.

Można to zrobić osobiście lub przez upoważnioną osobę, przesyłać pocztą lub przez kuriera, jak również za pośrednictwem platformy e-PUAP.

Za termin złożenia wniosku, niezależnie od sposobu dostarczenia, uznaje się datę wpływu dokumentu do biura powiatowego, właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę producenta trzody chlewnej.

Formularz wniosku o udzielenie pomocy w ramach mechanizmu "Nadzwyczajna pomoc dostosowawcza dla producentów świń" oraz instrukcję jego wypełnienia znajdziesz TUTAJ i TUTAJ

Więcej informacji na temat hodowli i produkcji trzody chlewnej znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2024

Hoduj z głową świnie:

-Jakie źródło energii jest najlepsze

-Żeby loszki nie były tucznikami

-Nie ma paszy wolnej od mikotoksyn

-Rolnictwo 4.0 w chlewni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2024

Hoduj z głową bydło:

-Ketozie można i trzeba zapobiegać

-Specyfika żywienia krów mlecznych w zasuszeniu

-Bolusy na lepszy start

PRENUMERATA