Tuczniki drożeją bo zbliża się weekend majowy

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
22-04-2016,8:30 Aktualizacja: 21-04-2016,16:26
A A A

Ceny żywca w Polsce powoli idą w górę. W transakcjach członków Krajowego Związku Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej w 16 tygodniu 2016 r. wzrosły one o 3 grosze za kilogram. Zdaniem członków związku to początek ożywienia rynku przed zbliżającym się długim majowym weekendem.

Niektóre zakłady mięsne nadal pokrywają swoje zapotrzebowanie bez podnoszenia cen skupu. Jednak w obliczu rozpoczęcia sezonu grillowego zwiększa się liczba ubojów więc nie jest to takie łatwe, jak w ubiegłym tygodniu.

ceny żywca, tuczniki, kzp-ptch, ubojnie

Ceny tuczników stabilne. Majówka przyniesie ożywienie?

Tuczniki w Polsce są tanie, ale ich ceny ustabilizowały się na stałym poziomie. W 15 tygodniu 2016 r. tj. od 11 do 17 kwietnia w transakcjach członków Krajowego Związku Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej wyniosły one 4,23...

Ceny tuczników powoli rosną. Zdaniem analityków KZP-PTCH wpływa na to również fakt, że z rynku zaczynają powoli znikać małe gospodarstwa, które produkują trzodę chlewną poniżej progu opłacalności.

Żywiec wieprzowy w zakładach mięsnych innych krajów członkowskich Unii Europejskiej jest wyceniany na podobnym poziomie do minionych tygodni. Trwa tam stabilizacja cenowa, której powodem może być brak wzrostu popytu rynkowego na produkty wieprzowe.

Producenci tuczników w Hiszpanii spodziewali się podwyżek, ponieważ dla tamtejszej wieprzowiny odblokowany został rynek meksykański. Jednak cena rośnie minimalnie o 2 eurocenty na kg. Z kolei w Austrii spadki zostały zahamowane lecz presja cenowa trwa nadal.

 

 

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA