Ogromna nadprodukcja tuczników w Niemczech

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
17-12-2020,14:50 Aktualizacja: 17-12-2020,14:44
A A A
Niemcy w wyniku pandemii koronawirusa oraz afrykańskiego pomoru świń (ASF) zmagają się z dużą nadprodukcją tuczników. Według wstępnych szacunków może ona sięgać 1 mln świń.
 
Koronawirus spowodował ograniczenia ubojów w niemieckich rzeźniach. Dodatkowo całą sytuację komplikuje rozprzestrzenianie się wirusa ASF w populacji dzików oraz wstrzymanie eksportu wieprzowiny przez kraje azjatyckie. 
 
Dla niektórych rolników sytuacja staje się desperacka, ponieważ główne rynki eksportowe w Azji są zamknięte, a podaż na rynku Unii Europejskiej przekracza obecnie możliwości popytu – informuje euromeatnews.com.
 
blokowanie przemieszczania świń w strefach ASF, afrykański pomór świń, powiatowy lekarz weterynarii, strefy ASF,

Bezprawne blokowanie przemieszczania świń ze stref ASF?

Blokowanie przemieszczania świń ze stref ASF nadal ma miejsce. Problemy dotyczą głównie nowych obszarów objętych czerwoną i niebieską strefą, gdzie wirus wcześniej nie występował.   Rolnicy nadal skarżą się, że po ponad 6 latach...
Służby weterynaryjne w Niemczech ogłosiły, że liczba przypadków ASF u dzików wzrosła w tym tygodniu o ponad 300. 
 
Wirusem zostały dotknięte 4 strefy we wschodnich Niemczech. Jednak do tej pory nie potwierdzono tam żadnego ogniska choroby u trzody chlewnej. 
 
Trzy strefy znajdują się w Brandenburgii, a jeden w Saksonii. W tym miesiącu potwierdzono 49 przypadków, 18 w powiecie Gorlitz w Saksonii i 31 w powiecie Markish-Oderland w Brandenburgii.
 
Od września obowiązuje zakaz eksportu niemieckiej wieprzowiny na rynki Azji, w tym do Chin, Korei Południowej, Japonii i na Filipiny. 
 
Popyt w niektórych państwach członkowskich Unii Europejskiej wzrósł, ale nadprodukcja w Niemczech sięga ponad 1 mln tuczników. Kraj ten ma do wprowadzenia na rynek unijny około 300 tys. ton wieprzowiny.
 
Tak duża podaż z pewnością odbije się na dalszych spadkach cen tuczników w Unii Europejskiej. 
 
Więcej informacji na temat hodowli trzody chlewnej znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu Hoduj z Głową Świnie. ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2024

Hoduj z głową świnie:

-Jakie źródło energii jest najlepsze

-Żeby loszki nie były tucznikami

-Nie ma paszy wolnej od mikotoksyn

-Rolnictwo 4.0 w chlewni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2024

Hoduj z głową bydło:

-Ketozie można i trzeba zapobiegać

-Specyfika żywienia krów mlecznych w zasuszeniu

-Bolusy na lepszy start

PRENUMERATA