Nowe chłodnie na odstrzelone dziki trafią do myśliwych

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
26-10-2021,9:15 Aktualizacja: 26-10-2021,9:22
A A A

Ruszyła procedura rozdysponowywania nowych chłodni z przeznaczeniem na tusze dzików wśród kół łowieckich w ramach programu "Ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF)".

Wnioski o przyznanie chłodni (200 urządzeń) na tusze dzików podejrzanych o zakażenie wirusem ASF koła mogą składać od minionego piątku aż do wyczerpania zapasów. Będą rozpatrywane przez Polski Związek Łowiecki według kolejności wpływu.

wirus asf, ognisko asf, afrykański pomór świń, ferma trzody chlewnej, zabite świnie, trzoda chlewna, bioasekuracja

Dwa ogniska ASF wybuchły w Świętokrzyskiem

Wirus ASF, mimo że zbliżamy się do końca października, wciąż szerzy się w populacji świń. Główny Inspektorat Weterynarii naniósł na mapę obrazującą występowanie ASF w naszym kraju dwa kolejne ogniska tej choroby. Najnowsze ogniska ASF...

Transport chłodni do miejsca docelowego oraz podłączenie instalacji elektrycznej i wodnej leży po stronie koła. Tak samo jest z serwisem po okresie gwarancyjnym.

PZŁ niedawno poinformował o rozstrzygnięciu przetargu dotyczącego dostawy 400 sztuk chłodni kontenerowych o wymiarach 4m x 2m. W wyniku postępowania podpisał ostatecznie umowę na wykonanie 200 urządzeń. Przetarg na kolejne 200 chłodni ma zostać rozpisany lada chwila.

Warto dodać, że zakup chłodni jest finansowany w ramach dofinansowania przekazanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który na ten cel przeznaczył prawie 20 mln zł.
 

  • Więcej informacji na temat hodowli trzody chlewnej znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ



Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA