Kolejne ogniska ASF nie wpłynęły na cenę wieprzowiny

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
25-08-2016,13:20 Aktualizacja: 25-08-2016,14:00
A A A

Cena żywca wieprzowego w Polsce mimo wystąpienia nowych ognisk ASF nie spadła. W 34 tygodniu cena tuczników w notowaniach Krajowego Związku Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej wyniosła 5,49 zł za kg.

W strefach zapowietrzonych świnie nie mogą opuścić ferm przed upływem 30 dni od pobrania krwi. W związku z tym za miesiąc na rynek wypłynie większa ilość świń poprzerastanych pochodzących z rejonów objętych restrykcjami.

afrykański pomór świń, asf, zespół do walki z asf, krzysztof jurgiel

Resort radzi jak walczyć z ASF. A ognisk choroby przybywa

Bezwzględne przestrzeganie zasad bioasekuracji to jedyna, skuteczna droga do ograniczenia szerzenia się afrykańskiego pomoru świń - uważają członkowie grupy zadaniowej do spraw ASF w resorcie rolnictwa.   W ministerstwie odbyło się kolejne...

Obecna ciężka sytuacja na rynku trzody chlewnej wywołana falą nowych ognisk ASF jak na razie nie wpłynęła na krajowe ceny żywca.

Na rynku europejskim sytuacja cenowa również jest stabilna, a rynki zbilansowane. Dzięki umiarkowanej podaży i dobremu popytowi ceny nie zmieniły się od wielu tygodni.

Pomimo, że 15 sierpnia również Niemcy obchodzili święto narodowe, na europejskim rynku nie zanotowano żadnych negatywnych efektów. W Niemczech nie przewiduje się w najbliższym czasie znaczących zachwiań podaży i popytu żywca. Turyści niemieccy po powrocie z wakacji do domów będą dalej cieszyli się grillowaniem, jeżeli tylko pogoda na to pozwoli.

Stabilną sytuacje rynku potwierdza cena 1,66 euro za kg wbc z dnia 24 sierpnia br., która jest taka sama jak przed tygodniem.

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA