Ferma trzody chlewnej spłonęła. Zginęło niemal 2,5 tys. świń

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
17-10-2018,14:30 Aktualizacja: 17-10-2018,14:45
A A A

Ferma trzody chlewnej w miejscowości Taciewo w woj. podlaskim spłonęła. W pożarze zginęło blisko 2,5 tysiąca świń. Ogień objął cztery chlewnie. Walczyło z nim niemal 100 strażaków z państwowej straży pożarnej oraz ochotników.

Pożar dużej fermy trzody chlewnej na Suwalszczyźnie w miejscowości Taciewo w powiecie suwalskim to największe tego typu zdarzenie w tym regionie Polski od wielu lat.

Chlewnie zaczęły płonąć, jak podaje TVP 1, w poniedziałek 15 października po południu około godziny 16. Kłęby czarnego dymu były widoczne w oddalonych o kilkanaście kilometrów Suwałkach.

ognisko asf, wirus asf, ministerstwo rolnictwa, przypadek asf

Ognisk ASF nie było tam od ponad roku. Gminy zostaną uwolnione?

Wirusa ASF na terenie niektórych terenów leżących na Podlasiu, Lubelszczyźnie i na Mazowszu nie wykryto od ponad roku, zarówno u dzików jak i u świń domowych. W związku z tym, zdaniem służb weterynaryjnych nie ma podstaw...

Pożar bardzo szybko się rozprzestrzenił. W płomieniach zginęło niemal 2,5 tysiąca świń.

Hodowca, właściciel gospodarstwa, jak podaje TVP 1, przeprowadził niedawno jego gruntowną modernizację. Stąd straty mogą wynieść nawet kilka milionów złotych.

Póki co nie wiadomo co było przyczyną pożaru. Sprawę wyjaśnia policja.

Po opanowaniu ognia pojawił się kolejny problem. Jak podaje portal wspolczesna.pl, do spalonych budynków nie można wejść, ponieważ w każdej chwili ich konstrukcja może się zawalić.

Tymczasem należy z nich wynieść padłe zwierzęta po to, aby nie doszło do rozkładu ich ciał. Być może w pracy pomogą osadzeni w suwalskim areszcie śledczym.

  • Tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ

 

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2024

Hoduj z głową świnie:

-Jakie źródło energii jest najlepsze

-Żeby loszki nie były tucznikami

-Nie ma paszy wolnej od mikotoksyn

-Rolnictwo 4.0 w chlewni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2024

Hoduj z głową bydło:

-Ketozie można i trzeba zapobiegać

-Specyfika żywienia krów mlecznych w zasuszeniu

-Bolusy na lepszy start

PRENUMERATA