ASF - Stabilizacja produkcji trzody chlewnej w Chinach

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
09-05-2019,14:20 Aktualizacja: 09-05-2019,14:12
A A A
Chiny stworzyły plan ponownego uruchomienia produkcji trzody chlewnej. Głównym jego celem jest powstrzymanie spadku pogłowia świń i odbudowa produkcji wieprzowiny w tym kraju.
 
Ministerstwo Rolnictwa Chin opublikowały oświadczenie pt. ”Opinie w celu ustabilizowania produkcji trzody chlewnej i zapewnienia dostaw rynkowych”.
 
W piśmie zawarto szereg środków mających na celu powstrzymanie spadku produkcji świń. 
 
asf, odstrzał dzików, Belgia, Luksemburg

Płot oraz odstrzał dzików zatrzyma ASF?

Afrykański pomór świń występuje w populacji dzików w Belgii. Luksemburg w obawie przed zawleczeniem wirusa na swoje terytorium buduje ogrodzenie na granicy. Ogrodzenie mające obronić Luksemburg przed afrykańskim pomorem świń ma...
Celem ministerstwa jest także zachęcanie do koncentracji sektora i wprowadzanie nowoczesnych środków bezpieczeństwa biologicznego oraz jednoczesna rezygnacja z modelu małego gospodarstwa, informuje portal 3trzy3.pl.
 
W oświadczeniu zapowiedziano środki, których celem jest stabilizacja produkcji, bardziej realistyczna polityka dotycząca rekompensat za ubój świń, pomoc dla dużych gospodarstw w celu ich ponownego zasiedlenia oraz dotacje na zakup systemów do dezynfekcji pojazdów i urządzeń do przetwarzania odpadów.
 
Ministerstwo oczekuje również poprawy wydajności hodowlanej, zarówno w odniesieniu do liczby prosiąt na lochę jak i ich przeżywalności.
 
Dąży także do zwiększenia monitorowania danych dotyczących produkcji, w tym uboju, cen i hodowli, a także poprawy przepisów dotyczących kwarantanny w celu zapewnienia bezpiecznej dostaw prosiąt.
 
  • Tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2024

Hoduj z głową świnie:

-Jakie źródło energii jest najlepsze

-Żeby loszki nie były tucznikami

-Nie ma paszy wolnej od mikotoksyn

-Rolnictwo 4.0 w chlewni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2024

Hoduj z głową bydło:

-Ketozie można i trzeba zapobiegać

-Specyfika żywienia krów mlecznych w zasuszeniu

-Bolusy na lepszy start

PRENUMERATA