ASF rozprzestrzenia się, ale produkcja wieprzowiny ma wzrosnąć

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PKO Bank Polski, (em) | redakcja@agropolska.pl
01-10-2018,14:25 Aktualizacja: 01-10-2018,14:36
A A A

Mimo rozprzestrzeniania się afrykańskiego pomoru świń w Chinach produkcja mięsa wieprzowego w 2019 w kraju może wzrosną o 2 proc. do 55,2 mln t.

Tak wynika z szacunków ekspertów Departamentu Rolnictwa USA. Spadek popytu na wieprzowinę oraz wzrost rodzimej produkcji mogą przełożyć się na 22 proc. (do 1,2 mln t) obniżkę importu mięsa wieprzowego do tego państwa - podają analitycy PKO Banku Polskiego.

chiny, asf, afrykański pomór świń, tuczniki

Lekarz weterynarii w Chinach nielegalnie przewoził tuczniki

W Chinach, ale także w każdym kraju, w którym występuje afrykański pomór świń, lekarze weterynarii powinni chronić sektor trzody chlewnej przed kolejnymi ogniskami tej choroby. Tymczasem okazuje się, że niektórzy z nich mogą...

W dużej mierze spadek dotyczyć może USA (z powodu wprowadzenia dodatkowych taryf celnych), a w mniejszym stopniu UE. Wiele też będzie zależeć od dalszego rozwoju ASF w krajach Wspólnoty.

Mniejsza dynamika spożycia wieprzowiny, z powodu nasycającego się rynku oraz na ASF, może skutkować zwiększonym popytem na mięso drobiowe w Chinach. W przypadku utrzymania
tempa rozprzestrzeniania się wirusa stanowić to może dodatkowy impuls do wzrostu importu drobiu do Państwa Środka, również z Polski.

Wirus ASF w Chinach atakuje głównie małe gospodarstwa. Do tej pory potwierdzono 21 ognisk. Zamknięto również jedną rzeźnie. Walka z ASF w tym wielkim państwie to bardzo duże wyzwanie dla wszystkich służb. Znajduje się tam ogromna liczba hodowców, którzy nie są świadomi zagrożenia i w wielu przypadkach nie przestrzegają zasad bioasekuracji.
 

  • Informacje dotyczące afrykańskiego pomoru świń oraz tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2024

Hoduj z głową świnie:

-Jakie źródło energii jest najlepsze

-Żeby loszki nie były tucznikami

-Nie ma paszy wolnej od mikotoksyn

-Rolnictwo 4.0 w chlewni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2024

Hoduj z głową bydło:

-Ketozie można i trzeba zapobiegać

-Specyfika żywienia krów mlecznych w zasuszeniu

-Bolusy na lepszy start

PRENUMERATA