ASF atakuje na wschodzie kraju. Jest kolejne ognisko

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Andrzej Borowiak PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
11-09-2018,13:40 Aktualizacja: 11-09-2018,13:50
A A A

Chińskie ministerstwo rolnictwa poinformowało o wykryciu kolejnego ogniska afrykańskiego pomoru świń w prowincji Anhui na wschodzie kraju. To już 14. ognisko tej choroby wykryte w kraju od początku sierpnia i ósme w tym regionie.

W mieście Tongling w prowincji Anhui na fermie liczącej 219 świń na ASF zachorowały 63 zwierzęta, z czego 23 padły - podano w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej resortu.

ognisko asf, wirus asf, trzoda chlewna, afrykański pomór świń

Ognisko ASF nr 211 potwierdzone

Wirus afrykańskiego pomoru świń został potwierdzony przez głównego lekarza weterynarii w kolejnym gospodarstwie. Tym razem choroba pojawiła się w woj. lubelskim. Wirusa ASF w chlewni stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych...

Pierwszy przypadek ASF w Azji wykryto w marcu 2017 roku na fermie trzody chlewnej na rosyjskiej Syberii, a na początku sierpnia br. stwierdzono obecność tej choroby w prowincji Liaoning na północnym wschodzie Chin.

ASF wykryto od tego czasu w sześciu chińskich regionach.

By powstrzymać rozwój choroby, w Chinach prewencyjnie wybito już ok. 40 tys. świń i zakazano transportu żywca, mięsa wieprzowego i produktów z wieprzowiny między dotkniętymi prowincjami, a resztą kraju, jak również przewozu trzody chlewnej przez te prowincje.

Chiny posiadają największe pogłowie świń na świecie i są największym producentem oraz konsumentem mięsa wieprzowego.

Eksperci z Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) wyrażali obawy, że choroba może w każdej chwili rozprzestrzenić się na okoliczne kraje azjatyckie.
 

  • Informacje dotyczące afrykańskiego pomoru świń oraz tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2024

Hoduj z głową świnie:

-Jakie źródło energii jest najlepsze

-Żeby loszki nie były tucznikami

-Nie ma paszy wolnej od mikotoksyn

-Rolnictwo 4.0 w chlewni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2024

Hoduj z głową bydło:

-Ketozie można i trzeba zapobiegać

-Specyfika żywienia krów mlecznych w zasuszeniu

-Bolusy na lepszy start

PRENUMERATA