NIE dla hejtu na rolników
"Gwałcą krowy”, znęcają się nad kurami, niszczą środowisko - czy naprawę tacy są polscy rolnicy?" czytamy w komunikacie wydanym przez Fundację Polska Ziemia.
Rusza kampania #HejHejterze! Jej celem jest pokazanie z czym na co dzień, muszą mierzyć się polscy rolnicy, ich reprezentanci oraz jakie skutki ma wszechobecny hejt.
"Osoby związane z rolnictwem doskonale wiedzą, że to właśnie rolnicy są pierwszymi i prawdziwymi obrońcami praw zwierząt. To oni, przestrzegają rygorystycznych norm i przepisów związanych z prowadzeniem produkcji roślinnej, aby w pełni dbać o posiadaną ziemię, wody gruntowe, jak i całe środowisko" czytamy w komunikacie wydanym przez Fundację Polska Ziemia.
Organizatorzy kampanii podkreślają, że osoby nieposiadające wiedzy na temat rolnictwa czy hodowli, budują wśród opinii publicznej przekonanie, że rolnictwo jest czymś złym i wyniszczającym.
Dobrostan zwierząt ważny dla obywateli. Chcą zniesienia epoki klatkowej
Budowanie w mediach nieprawdziwego, zakłamanego obrazu polskiego rolnictwa w ostatnich tygodniach przybrało na sile. Organizatorzy kampanii stawiają pytanie, czy wynika ono wyłącznie z niewiedzy czy jest to celowe wprowadzanie w błąd konsumentów?
Jakie mogą być skutki hejtu wylewającego się na rolników? Kampania przygotowana przez Fundację Polska Ziemia stara się odpowiedzieć na to oraz inne pytania.
- Sam spotykam się z nieustającym hejtem. Zdarzało się, że ekoaktywiści w towarzystwie jednej z mainstreamowych telewizji, szpiegowali moją rodzinę, latając dronem nad moim podwórkiem i nagrywając moje dzieci. Nie mówię już nawet o nieustannym podawaniu nieprawdy. Ludzie, których głównym celem jest likwidacja polskiego rolnictwa - aktywiści, którzy organizują pseudonaukowe konferencje zrównujące kobiety ze zwierzętami, a inseminację nazywający gwałtem na "kobietach-zwierzętach", nie mogą być poważnie traktowani i nie są partnerem do dyskusji - mówi pomysłodawca akcji Szczepan Wójcik.
- Organizacje ekologiczne są bardzo aktywne. Działalność opierają w dużej mierze o Internet. To tam, za pomocą fikcyjnych kont, prowadzą krucjatę przeciwko politykom, sprawiając wrażenie społecznej akceptacji własnej ideologii - dodaje Wójcik.
Miliony cieląt cierpią. Śledztwo obrońców praw zwierząt na fermach
Organizatorzy kampanii podkreślają, że jednym z ostatnich przykładów aktywności jest deklaracja sieci Biedronka o wycofaniu jaj "trójek". Na stronie stowarzyszenia "Otwarte Klatki" pojawiła się informacja, że to oni negocjowali z zarządem Biedronki wprowadzenie tego ograniczenia. Więcej na ten temat można znaleźć TUTAJ.
"Ekspansja hejterskich komentarzy zbiera żniwo w Internecie. Życzenie śmierci? Zabójstwa dzieci? Choroby nowotworowej? To rzeczywistość internetowej dyskusji. Ofiarą może być każdy. Matka, ojciec, dziecko, polityk, ksiądz. Schowani za internetowym nickiem często czują się zupełnie bezkarni. Czy słusznie?" czytamy w komunikacie.
Twórcy kampanii #HejHejterze chcą zwrócić uwagę na rosnący problem, który uniemożliwia prowadzenie komunikacji międzyludzkiej.
- Komunikat wydany przez Fundację Polska Ziemia można znaleźć TUTAJ.
- Spot kampanii można znaleźć TUTAJ.
- Spot dotyczący hejtu na rolników można znaleźć TUTAJ.
Książki warte polecenia: Sygnały brojlerów |Sygnały kur nieśnych|Sygnały racic|Choroby bydła - podstawy diagnostyki i terapii |Rozród - Praktyczny przewodnik zarządzania rozrodem (Cow Signals)