Eksport wołowiny i wieprzowiny z USA w lutym bieżącego roku spadł. Jest to efekt problemów logistycznych w portach oraz rzeźniach spowodowanych przez Covid-19.
Amerykański eksport mięsa wołowego i wieprzowego w lutym bieżącego roku spadł. Jest to głównie efekt Covid-19 i związanych z tym problemów w rzeźniach oraz portach.
Według danych Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA) eksport wołowiny ze Stanów Zjednoczonych w lutym spadł o 8%, a wieprzowiny o 12% w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku.
Ograniczenia eksportowe wynikają z problemów logistycznych, w tym z zatorów w niektórych portach w USA. Zakłady mięsne również zmagają się z niedoborem pracowników, co jest związane z Covid-19.
Popyt na eksport, jak podaje portal euromeatnews.com, utrzymuje się na stałym poziomie mimo wyzwań logistycznych i innych przeszkód związanych z pandemią.
Światowe ceny mięsa w marcu wzrosły o 2,3%. Trend ten dotyczy wieprzowiny i drobiu. Według danych Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) w marcu odnotowano wzrost cen wieprzowiny i drobiu. Mięso...
W lutym eksport wołowiny z USA osiągnął poziom niemal 103,5 tys. tony i był o 8% niższy niż przed rokiem. Został on wyceniony na 669,5 mln dolarów, co oznacza spadek o 2%.
Do lutego eksport wołowiny był o 5% mniejszy niż rok wcześniej i wyniósł 208,5 tys. ton. Jego wartość oszacowano na 1,32 mld dolarów, co oznacza spadek o 2%.
Z kolei eksport wieprzowiny w lutym spadł o 12% i wyniósł 239,2 tys. ton. Było on wyceniony na 629,4 mln dolarów, co oznacza spadek o 13%.
Do lutego eksport wieprzowiny był o 11% niższy i wyniósł 487,8 tys. ton. Został on wyceniony na 1,27 mld dolarów, co oznacza spadek o 13%.
Głównymi rynkami zbytu amerykańskiej wołowiny na początku bieżącego roku były Chiny i Korea Południowa. Z kolei w Japonii na eksport wpłynęło coroczne zabezpieczenie importu ustanowione w umowie handlowej między USA a tym krajem. W przypadku wieprzowiny największym rynkiem do tej pory pozostały Chiny.