Czempiony na ringu. Wystawa zwierząt hodowlanych na Podlasiu

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
01-07-2015,12:10 Aktualizacja: 01-07-2015,14:12
A A A

Ponad tysiąc zwierząt hodowlanych, rekordowa liczba wystawców i tłumy zwiedzających. To wszystko podczas XXII Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie.

W ostatni weekend czerwca na terenach wystawowych Agroarena Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie odbyły się największe targi rolnicze północno-wschodniej Polski.

Na ringu hodowcy zaprezentowali ponad 200 krów i jałowic rasy mlecznej oraz bydło mięsne rasy: limousin, charolaise, simental i hereford.

Hodowcy koni przywieźli okazy rasy polski koń zimnokrwisty oraz typ sokólski. Zaprezentowano także szynszyle, króliki i ptactwo ozdobnego. Podczas III Ogólnopolskiej Wystawy Królików Rasowych 70 hodowców wystawiło ponad 500 królików w 48 rasach. Łącznie pokazano ponad 1 tys. zwierząt hodowlanych.

Podczas prezentacji wyłoniono superczempiony, czempiony i wiceczempiony.Dwa tytuły superczempiona, zarówno w kategorii krów, jak i jałówek zdobyły zwierzęta z gospodarstwa Stanisława Żochowskiego ze wsi Kamińskie Wiktory z woj. podlaskiego. Do jego hodowli trafiło także sześć tytułów czempiona, cztery w grupie jałówek oraz dwa w kategorii krów. Pozostałe tytuły czempiona trafiły do gospodarstw Stanisława Falkowskiego z Filipów, Andrzeja Kruszewskiego z Tłoczewa oraz Adama Tworowskiego z Brzózek Starych.

Komisja oceniająca w poszczególnych rasach i kategoriach przyznała 16 wiceczempionów. Najwięcej, bo aż cztery otrzymał za swoje krowy Adam Pietruszyński, właściciel gospodarstw w Lachowie i w Stradunach. 

Tradycyjnie można było zobaczyć zmagania najmłodszych adeptów sztuki fitterskiej podczas drugiej edycji Podlaskiej Szkoły Młodych Hodowców. Zaprezentowali oni swoje umiejętności w przygotowywaniu i oprowadzaniu zwierząt.

Wystawie towarzyszyły także Dni z Doradztwem Rolniczym, podczas których można było uzyskać informacje z zakresu produkcji zwierzęcej, roślinnej, zasad integrowanej ochrony środowiska, ekonomiki produkcji, przedsiębiorczości, ekologii i agroturystyki oraz pozyskania środków z PROW 2014-2020.

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2024

Hoduj z głową świnie:

-Jakie źródło energii jest najlepsze

-Żeby loszki nie były tucznikami

-Nie ma paszy wolnej od mikotoksyn

-Rolnictwo 4.0 w chlewni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2024

Hoduj z głową bydło:

-Ketozie można i trzeba zapobiegać

-Specyfika żywienia krów mlecznych w zasuszeniu

-Bolusy na lepszy start

PRENUMERATA