Agro Days Dni Hodowcy 2017 już za kilka dni
Jak podnieść wydajność mleczną, co zrobić by zwiększyć produkcyjność loch, jak produkować bez antybiotyków, o czym pamiętać projektując lub remontując obiekt inwentarski, jakie są aktualne trendy i perspektywy rozwoju rynku?
To tylko kilka pytań, na które hodowcom z całej Polski odpowiedzą branżowi eksperci podczas I edycji Agro Days Dni Hodowcy 2017.
Konferencja przeznaczona dla hodowców bydła mlecznego, trzody chlewnej oraz drobiu odbędzie się w najbliższy weekend w Warszawie.
Soja GMO będzie mogła być stosowana po 2019 roku?
Swoją obecność potwierdzili przedstawiciele m. in. Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Głównego Inspektoratu Weterynarii, Krajowej Rady Drobiarstwa czy też Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Będą oni dyskutować m. in. o konkurencyjności polskich produktów.
Na 15 tys. metrów kwadratowych hali MT Polska w Warszawie ponad 75 firm przeprowadzi razem ponad 30 warsztatów oraz ponad 50 konferencji i paneli dyskusyjnych. Zaprezentują one także swoją ofertę i nowości służąc zarazem wsparciem i doradztwem. Nie zabraknie również konkursów z nagrodami. Atrakcje przygotowano także dla dzieci.
Przez zabawne widowisko "Daj krowie w żłobie, ona da i Tobie" przedstawione zostanie kompendium wiedzy na temat dobrostanu krów.
W sektorze drobiu na odwiedzających czekać będzie specjalna ścieżka edukacyjna odpowiedzialnego hodowcy drobiu, której przebycie kończy się uzyskaniem certyfikatu.
Masło w końcu przestanie drożeć?
Dla hodowców trzody chlewnej przygotowano interaktywne quizy.
W programie Agro Days znajduje się także konferencja "Made in Poland - jak wykreować modę na polskie produkty? Polska żywność - szanse i perspektywy", która zainauguruje wydarzenie.
Eksperci porozmawiają na tematy związane z atrakcyjnością polskich produktów i ich cechami szczególnie docenianymi przez konsumentów. Poruszone zostaną tematy dotyczące m. in. obawy przed dodatkami genetycznie modyfikowanymi, antybiotykami i konserwantami, a także o bezpieczeństwa produkcji oraz wsparcia dla polskich hodowców.
Hodowcy bydła będą mogli zobaczyć prezentacje gospodarstw, a także posłuchać wykładów zatytułowanych m. in. jak opłacalnie produkować mleko?, intensywny odchów cieląt, Keno-M - brakujące ogniwo w kontroli mastitis, SexcelTM - technologia XXI wieku w genetyce seksowanej, ekonomika hodowli bydła, higiena a program ograniczenia antybiotyków, analiza "tabulogramów" pod kątem dobrego zasuszania krów, czy jak interpretować wyniki badań mikrobiologicznych i antybiogramów?
ASF - sam odstrzał dzików nie wystarczy
Hodowcy trzody chlewnej posłuchają wykładów zatytułowanych m. in. genetyka jako kluczowy czynnik efektywnej produkcji, inwestycja - jak sobie z nią poradzić i nie utknąć w gąszczu przepisów, wypracowanie standardu jako warunek sukcesu producenta prosiąt, zwiększenie produkcyjności loch, płynne żywienie - po prostu warto oraz bioasekuracja na fermie trzody chlewnej.
Hodowcy drobiu posłuchają wykładów zatytułowanych m. in. bezpieczeństwo łańcucha dostaw, produkcja drobiu wolna od antybiotyków: fakty i mity, produkcja drobiarska oczami konsumenta, finansowanie branży drobiarskiej w kontekście zagrożenia ptasią grypą, modele integracji zwierzęcej, przyszłość drobiarstwa w Polsce i na świecie, systemy alternatywne, fitobiotyki w żywieniu drobiu jako naturalne wsparcie w redukcji używania antybiotyków, innowacje w zarządzaniu fermą.
Dla zarejestrowanych na stronie wydarzenia parking i strefa cateringowa są bezpłatne.
Szczegółowy program wydarzeń i rejestracja znajdują się na stronie www.agrodays.pl.