W Rosji rośnie produkcja drobiu

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
29-10-2015,13:00 Aktualizacja: 02-11-2015,18:57
A A A

Oczekiwana produkcja drobiu w Rosji w 2015 r. ma wzrosnąć o 10 proc., a w przyszłym roku ma wynieść 3,65 mln ton mięsa drobiowego.

Rosyjskie firmy drobiarskie wzmacniają swoją pozycję na rynku krajowym. Jak informuje Agra Europe ta tendencja utrzyma się także w przyszłym roku i osiągnie 3,65 mln ton mięsa gotowego do gotowania.

Embargo nałożone przez władze rosyjskie w 2014 r. na drób i mięso drobiowe jest głównym bodźcem rozwoju tego sektora w tym kraju.

produkcja drobiu, rynek mięsa, komisja europejska

Produkcja drobiu rośnie. Polska unijnym liderem

Unijna produkcja drobiu w pierwszej połowie bieżącego roku zwiększyła się o 3,6 procenta. Rosła zatem w takim samym tempie jak w 2014 roku. Wzrost wytwórczości napędzany jest przez nowe kraje członkowskie, gdzie w analizowanym czasie...

Luka na rynku powstała w skutek ograniczeń importu, była sygnałem dla krajowych producentów do rozszerzenia działalności. Pozwoli to na uniezależnienie się od importu tego surowca oraz może przyczynić się do zwiększenia roli Rosji w eksporcie drobiu na rynki światowe.

Już teraz są prowadzone rozmowy handlowe z przedstawicielami Turcji, a mowa jest także o RPA, Maroku, Singapurze i Chinach. Władze rosyjskie nie wykluczają możliwości wejścia również na rynek Unii Europejskiej.

Według Agra Europe już teraz jest kilka rosyjskich firm, które mogą dostarczać surowiec na rynek wspólnotowy. Wśród nich jest Miratorg znajdujący się na terenie Kalingradu.

Spożycie mięsa drobiowego w Rosji wynosi 3,73 mln ton rocznie. Już w przyszłym roku produkcja krajowa zbliży się do zapotrzebowania na rynku rosyjskim.

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA