Ptasia grypa zabija siedem łabędzi w Wielkopolsce

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
10-02-2017,17:30 Aktualizacja: 10-02-2017,17:30
A A A
Dwa kolejne przypadki ptasiej grypy pojawiły się na terenie woj. wielkopolskiego. Jak do tej pory w Polsce potwierdzono 46 przypadków ptasiej grypy i 44 ogniska tej choroby u drobiu hodowlanego. 
 
Główny Lekarz Weterynarii informuje o wystąpieniu w Polsce czterdziestego piątego i czterdziestego szóstego przypadku wysoce zjadliwej grypy ptaków u dzikich ptaków.
 
Pierwszy z nich potwierdzono u czterech padłych łabędzi niemych, z grupy 8 padłych ptaków, których zwłoki znaleziono w miejscowości Środa Wielkopolska, gmina Środa Wielkopolska, powiat średzki, województwo wielkopolskie.
 
ptasia grypa, przypadek, woj. kujawsko-pomorskie

Ptasia grypa dotarła do woj. kujawsko-pomorskiego

Pierwszy przypadek ptasiej grypy w woj. kujawsko-pomorskim potwierdziły badania zwłok łabędzia i kaczki krzyżówki przeprowadzone w Instytucie Weterynaryjnym w Puławach.    Przyczyną śmierci łabędzia i kaczki krzyżówki...
Natomiast czterdziesty szósty przypadek stwierdzono u trzech padłych łabędzi niemych, których zwłoki znaleziono w pobliżu Jeziora Biezdruchowo, na terenie gminy Pobiedziska, powiat poznański, województwo wielkopolskie.
 
Powyższe przypadki ptasiej grypy zostały potwierdzone wynikami badań wykonanymi w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym - Państwowym Instytucie Badawczym w Puławach otrzymanymi w dniu 9 lutego 2017 r.
 
Aby ograniczyć zagrożenie rozprzestrzeniania się ptasiej grypy na drób domowy wszyscy jego hodowcy, w szczególności posiadający gospodarstwa położone w pobliżu zbiorników wodnych powinni zachować szczególną ostrożność i stosować odpowiednie środki bioasekuracji.
 

 

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2024

Hoduj z głową świnie:

-Jakie źródło energii jest najlepsze

-Żeby loszki nie były tucznikami

-Nie ma paszy wolnej od mikotoksyn

-Rolnictwo 4.0 w chlewni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2024

Hoduj z głową bydło:

-Ketozie można i trzeba zapobiegać

-Specyfika żywienia krów mlecznych w zasuszeniu

-Bolusy na lepszy start

PRENUMERATA