Pałeczki bakterii Salmonella na skorupkach jaj

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (zl) | redakcja@agropolska.pl
02-05-2019,15:30 Aktualizacja: 02-05-2019,15:34
A A A

Obecność bakterii Salmonella z grupy OD wykryto na powierzchni skorupek jaj – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny (GIS). Bakterie stwierdzono w jednej z pięciu badanych próbek; chodzi o produkt firmy “Jaja Wojciechowicz".

Ostrzeżenie publiczne dotyczy produktu Świeże jaja "Jaja Wojciechowicz" klasa świeżości A, kategoria wagowa: M-średnie (63g>masa>53 g), których termin przydatności do spożycia mija 12.05.2019; kod na skorupkach jaj to 3PL 02181303, zaś numer zakładu pakowania: PL 02185903 WE.

jaja, drób, Jak rozszyfrować kody na skorupkach jaj?, żywność, zakupy, Wielkanoc

Jak rozszyfrować kody na skorupkach jaj?

Jaja konsumpcyjne to kluczowy produkt zwłaszcza przed Wielkanocą. W tygodniach poprzedzających święta Polacy kupują setki milionów jaj, które później trafią na nasze stoły. Niestety, niewiele osób wie, jak prawidłowo...

O wyniku badania - jak zaznaczono w komunikacie - Państwowa Inspekcja Sanitarna poinformowała Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Środzie Śląskiej, zarząd sklepu NETTO w Kobylance, w którym pobrano próbkę, oraz producenta kwestionowanej próbki.

- NETTO Sp. z o.o. poinformowała, że w dniu 30.04.2019 r. ww. jaja zostały usunięte ze sklepów tej sieci - podał GIS.

Zalecił też, by konsumenci nie spożywali jaj, szczególnie na surowo, o numerze partii i kodzie na skorupce wskazanym w komunikacie, z uwagi na potencjalne zagrożenie dla zdrowia. - Należy również pamiętać, że bakterie obecne na powierzchni skorupek mogą zostać przeniesione na inne powierzchnie w wyniku kontaktu z zanieczyszczonymi jajami - podano.

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA