Na tym rynku drobiarze mogą sporo zyskać

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: KIPDiP (em) | redakcja@agropolska.pl
08-12-2019,10:30 Aktualizacja: 08-12-2019,10:38
A A A

Od kilku lat w dyskusjach analityków sektora drobiarskiego pojawiają się silne rekomendacje dotyczące inwestowania w Afryce.

Argumentami przemawiającymi za takim postępowaniem są zwykle szacunki dotyczące wzrostu liczby ludności, a także znacznie niższe spożycie drobiu na głowę niż w innych częściach świata - informuje Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz.

salmonella w mięsie drobiowym, system RASFF, bułgaria, Kremena Stoewa

100 ton mięsa drobiowego z salmonellą trafiło na rynek

Co najmniej 100 ton zakażonego salmonellą mięsa z drobiu pochodzącego z Polski trafiło na bułgarski rynek - poinformowała Agencja ds. Bezpieczeństwa Żywności w Sofii. Mięso trafiło do Bułgarii za pośrednictwem firmy, której nazwa zgodnie z...
Istotną rolę w atrakcyjności kontynentu afrykańskiego odgrywają także projekcje dotyczące stopniowego wzrostu zamożności mieszkających tam ludzi. W odpowiedzi na argumenty analityków wiele światowych przedsiębiorstw drobiarskich otwiera swoje przedstawicielstwa w Afryce, a niektóre z nich sporo tam inwestują.

Cały czas rozwija się także eksport na ten kontynent. Wśród najbardziej obiecujących kierunków wywozu mięsa wymienia się między innymi Republikę Południowej Afryki, Benin czy Ghanę. Dane statystyczne opublikowane przez ostatnie z tych państw potwierdzają słuszność drobiarskich strategii opierających się na nadziejach związanych z Czarnym Lądem.

W Ghanie w bieżącym roku konsumpcja drobiu wzrośnie o prawie 14 proc. Co więcej, szacuje się, że tylko około 5-10 proc.  mięsa drobiowego na tamtejszym rynku pochodzi od lokalnych producentów, a reszta jest importowana. Prognozy dla tego kraju również cały czas są optymistyczne bo kilkunastoprocentowe wzrosty konsumpcji mają się utrzymać jeszcze przez wiele lat.
 

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2024

Hoduj z głową świnie:

-Jakie źródło energii jest najlepsze

-Żeby loszki nie były tucznikami

-Nie ma paszy wolnej od mikotoksyn

-Rolnictwo 4.0 w chlewni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2024

Hoduj z głową bydło:

-Ketozie można i trzeba zapobiegać

-Specyfika żywienia krów mlecznych w zasuszeniu

-Bolusy na lepszy start

PRENUMERATA