Mięsa kurcząt będzie jeszcze więcej

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: FAMMU/FAPA, (em) | redakcja@agrpolska.pl
13-05-2016,11:40 Aktualizacja: 13-05-2016,13:06
A A A

Produkcja mięsa kurcząt na świecie wzrośnie w bieżącym roku o 1,1 proc. do 89,7 mln ton. Wytwórczość pójdzie w górę u wszystkich największych eksporterów.

Po ubiegłorocznym 2-proc. spadku, globalny eksport mięsa kurcząt odbuduje się o 5 proc. do rekordowych 10,8 mln ton. Wysyłki zwiększą czołowi eksporterzy - Brazylia i USA, którzy mają łącznie trzy czwarte udziału w światowym wywozie - informuje FAMMU/FAPA.  

drób, chiny mięso KRD-IG, drobiowe, eksport drobiu do Chin, Azja, targi SIAL China, KRD

Promowali polski drób w Chinach

W ubiegłym tygodniu w Szanghaju odbyło się jedno z największych wydarzeń sektora rolno-spożywczego w Azji - targi SIAL China. 17. edycję tej imprezy odwiedziło 50 tysięcy osób, które podczas trzech dni spotkań mogły zapoznać się z...

Ożywieniu w handlu będą sprzyjały zwiększony dostęp do rynków, częściowe zniesienie restrykcji wobec USA wprowadzonych ze względu na ptasią grypę, wysoki popyt ze strony Chin oraz utrzymywanie się niskiego kursu reala brazylijskiego.

W Chinach produkcja spadnie z uwagi na zakaz importu stad zarodowych z USA z powodu epidemii ptasiej grypy w 2015 r. Rosja natomiast będzie nadal zwiększała wytwórczość (4,2 proc. do 3,7 mln ton), ale wolniej iż w 2015 r. (9 proc.), ze względu na trudną sytuację gospodarczą i rosnące koszty produkcji.

Według wstępnych danych Komisji Europejskiej, średnia cena sprzedaży brojlerów kurcząt (tuszki patroszone z szyjami 65 proc.) na rynku UE w kwietniu wyniosła 177,8 euro za 100 kilogramów i była o 0,4 proc. niższa niż w marcu i o 5 proc. poniżej wyniku sprzed roku.  

Stawki spadły przez miesiąc w 16 państwach - najbardziej w Polsce (7,2 proc. do 117,1 EUR/100 kg), gdzie pozostały najtańsze w całym ugrupowaniu (66 proc. średniej unijnej).

W 5 krajach UE notowania wzrosły - przede wszystkim we Włoszech (9 proc.). Najwięcej za kurczęta płacono tradycyjnie w Szwecji, i Niemczech (265-273 EUR/100 kg). Spadek cen w UE jest następstwem wysokiej podaży przy ograniczonym popycie.

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA