Kolejne kraje ograniczają import w związku z ogniskami HPAI w Polsce

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
18-12-2020,11:00 Aktualizacja: 18-12-2020,13:39
A A A
Polska potwierdziła do tej pory 42 w 2020 r. ogniska ptasiej grypy (HPAI). W efekcie Hongkong i Kirgistan wprowadziły ograniczenia importowe drobiu i produktów drobiowych.
 
Służby weterynaryjne informują, że w związku z potwierdzeniem ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie Polski właściwa służba Hongkongu poinformowała w dniu 16 grudnia 2020 r. o wprowadzeniu zakazu importu mięsa drobiowego, w tym tuszek, elementów i podrobów oraz produktów drobiowych w tym jaj z powiatu nowomiejskiego w woj. warmińsko-mazurskim.
 
ptasia grypa, ognisko choroby, wirus HPAI, choroba potwierdzona w Polsce, woj. wielkopolskie, ferma drobiu

Ptasia grypa w Wielkopolsce. Kolejne trzy ogniska

Służby weterynaryjne potwierdziły wystąpienie trzech nowych ognisk ptasiej grypy (HPAI). Wirus zaatakował gospodarstwa, w których utrzymywano niemal 245 tys. kur niosek oraz indyków rzeźnych.    Wirus ptasiej grypy został...
 
W piśmie z 15 grudnia 2020 r. władze Republiki Kirgiskiej w związku z wystąpieniem HPAI w Polsce wprowadziły zakaz importu do Kirgistanu oraz tranzytu przez terytorium Kirgistanu żywego drobiu, jaj wylęgowych i konsumpcyjnych, zwierząt dzikich, zoologicznych i cyrkowych podatnych na zarażenie.
 
Zakazem objęte zostało również mięso drobiowe, gotowe produkty drobiowe i wszystkie produkty drobiowe zawierające w swoim składzie produkty przetwórstwa drobiu z wyjątkiem produktów poddanych obróbce gwarantującej zniszczenie wirusa grypy ptaków.
 
Do Kirgistanu nie można również wwozić puchu i pierza, trofeów myśliwskich, pasz i dodatków paszowych z drobiu, będącego w użyciu sprzętu przeznaczonego do hodowli, uboju oraz rozbioru drobiu, tranzytu żywego drobiu i produktów drobiowych pochodzących z Polski.
 



 
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2024

Hoduj z głową świnie:

-Jakie źródło energii jest najlepsze

-Żeby loszki nie były tucznikami

-Nie ma paszy wolnej od mikotoksyn

-Rolnictwo 4.0 w chlewni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2024

Hoduj z głową bydło:

-Ketozie można i trzeba zapobiegać

-Specyfika żywienia krów mlecznych w zasuszeniu

-Bolusy na lepszy start

PRENUMERATA