WRiE SGGW będzie współpracował ze spółką Jagrol
Wydział Rolnictwa i Ekologii Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie podpisał porozumienie o współpracy ze spółką Jagrol z Pierzchna. Sygnatariuszami ze strony uczelni byli Andrzej Szmalc, Pełnomocnik Rektora ds. Współpracy z Gospodarką oraz dr hab. Irena Suwara, prof. SGGW, Dziekan WRiE, a ze strony spółki członkowie zarządu: Błażej Binkowski i Piotr Jakubowski.
Spółka Jagrol od 2010 roku jest częścią Grupy Top Farms. Podstawowym przedmiotem działalności spółki są uprawy rolne połączone z chowem i hodowlą zwierząt. Obecnie zakład przemysłowy zarządza polami uprawnymi o łącznym areale niemal 1500 ha, w dwóch lokalizacjach: Pierzchno oraz Szczodrzykowo, mieszczącymi się w województwie wielkopolskim na terenie gmin Kórnik, Kleszczewo i Środa Wielkopolska. Jest czołowym producentem mleka A2A2 oraz ziemniaka chipsowego i frytkowego.
Rekrutacja na WRiE rozpoczęta
To piąte porozumienie w tym roku zawarte przez WRiE. Poprzednie podpisano ze spółkami Centrum Jakości AgroEko, Ragt Semences Polska i Argania oraz z gospodarstwem Magdy i Pawła Bisów z Kasiłanu.
W 2023 r. roku WRiE podpisał cztery umowy o współpracy z podmiotami gospodarczymi: Bankiem Ochrony Środowiska S.A., Bhumi Sp. z o.o., Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych "TUW" oraz Claas Polska Sp. z o.o.
W 2022 r. umowy zawarto z: Arkop Sp. z o.o., farmsaatz Polska Sp. z o.o., Białuty Sp. z o.o., Procam Polska Sp. z o.o., SatAgro Sp. z o.o., gospodarstwem rolnym Witold Ferens, Corteva Agriscience Poland Sp. z o.o. Yara Poland Sp. z o.o., Intermag Sp. z o.o. oraz gospodarstwem rolnym Marcin Gryn. Wydział Rolnictwa i Ekologii SGGW w 2022 roku podpisał też umowę o współpracy z Polskim Centrum Akredytacji.
W 2021 r. podpisano umowy z: Mzuri-Agro Sp. z o.o. Sp. k., Osadkowski Sp. z o.o., Agencją Promocji i Rozwoju Agrobiznesu "APRA" Sp. z o.o., Agroconsult Jerzy Maciejewski oraz NaturalCrop Poland Sp. z o.o.
Chcesz studiować rolnictwo? Studiuj na SGGW!
Porozumienie zakłada, że spółka będzie zlecała usługi naukowo-badawcze, przyjmowała pracowników na płatne staże, a studentów SGGW na praktyki i staże zawodowe oraz w celu prowadzenia prac studialnych związanych z przygotowywaniem prac dyplomowych oraz finansowo i rzeczowo wspierała SGGW w działalności dydaktycznej i naukowo-badawczej. Natomiast SGGW będzie upowszechniała informacje o spółce poprzez działalność dydaktyczną i prowadziła działania doszkalające jej pracowników.
Obie strony umowy zobowiązywały się do wspólnego organizowania kursów, seminariów oraz konferencji naukowych, tematycznie związanych ich działalnością, prowadzenia badań naukowych z udziałem potencjału kadrowego i wyposażenia technicznego obu stron oraz doskonalenia metod kształcenia na SGGW, tak aby umiejętności praktyczne zdobyte przez absolwentów SGGW w większym stopniu odpowiadały potrzebom gospodarki.
- Krok po kroku w zakresie doboru odmian, nawożenia i ochrony. Zamów prenumeratę miesięcznika "Nowoczesna Uprawa" już teraz