Rekrutacja na WRiE rozpoczęta
Najstarszy wydział rolniczy w kraju - Wydział Rolnictwa i Ekologii SGGW w Warszawie rozpoczął rekrutację na pierwszy rok studiów w roku akademickim 2023/2024. W 2026 r. WRiE będzie świętował 120 lat działalności.
Obecnie wydział prowadzi kształcenia na trzech kierunkach: Rolnictwo, Inżynieria ekologiczna i Ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności (w języku polskim i angielskim).
O ukraińskim rolnictwie na WRiE SGGW
Rolnictwo
Studia przyrodniczo-techniczne, których program obejmuje podstawowe dyscypliny przyrodnicze: biologię, chemię, wiedzę o środowisku oraz wiedzę zawodową z zakresu produkcji roślinnej i zwierzęcej, ekonomiki i organizacji gospodarstw, rynków produktów rolniczych i zastosowań informatyki w rolnictwie. Absolwenci rolnictwa są ekspertami w dziedzinie technologii produkcji rolniczej. Mają kompetencje i umiejętności do samodzielnego prowadzenia gospodarstwa rolnego, są przygotowani do pracy w administracji rządowej i samorządowej, jednostkach certyfikujących gospodarstwa ekologiczne, inspekcji ochrony środowiska czy firmach handlowo-usługowych zajmujących się sprzedażą nasion, nawozów i środków ochrony roślin.
Studia stacjonarne I stopnia trwają 7 semestrów, niestacjonarne I stopnia - 8 semestrów. Istnieje możliwość kontynuacji nauki na studiach II stopnia: niestacjonarne – 3 semestry stacjonarne – 3 semestry.
Inżynieria ekologiczna
Kierunek łączy elementy studiów przyrodniczych i technicznych. Studenci zdobywają specjalistyczną wiedzę w zakresie oceny technik i technologii stosowanych w gospodarce rolnej oraz leśnej. Potrafią określać wpływ inwestycji infrastrukturalno-przemysłowych na środowisko. Poznają zasady przyrodnicze, administracyjne i prawne produkcji energii ze źródeł odnawialnych i tradycyjnych. Absolwenci są przygotowani do pracy w administracji rządowej i samorządowej, instytutach naukowych, parkach narodowych i krajobrazowych, organach inspekcji ochrony środowiska oraz organizacjach pozarządowych. Studia I stopnia trwają 7 semestrów. Możliwość kontynuacji nauki na studiach II stopnia: stacjonarne - 3 semestry niestacjonarne - 3 semestry.
Przechowywanie ziemniaka praktycznie
Ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności
Studia pozwalają uzyskać wykształcenie w najbardziej obecnie pożądanych dziedzinach, jakimi są ekologiczna produkcja roślinna i jakość żywności. Studia są prowadzone w dwóch wariantach – w języku polskim lub angielskim (na każdy odbywa się oddzielna rekrutacja). Studenci nie tylko zdobywają specjalistyczną wiedzę, uczą się również rozwiązywać konkretne problemy. Zajęcia prowadzą m.in. specjaliści z zagranicy, z wykorzystaniem innowacyjnych metod przygotowujących do przyszłej pracy. Program studiów opracowano zgodnie z oczekiwaniami potencjalnych pracodawców z branży produkcji żywności ekologicznej. Przed studentami kończącymi ten kierunek otwierają się szerokie perspektywy zawodowe. Absolwenci znajdują zatrudnienie w gospodarstwach ekologicznych, zakładach przetwórstwa żywności ekologicznej, w handlu krajowym i międzynarodowym, ośrodkach certyfikujących i jednostkach kontroli żywności. Stacjonarne I stopnia trwają 6 semestrów.
Więcej informacji:
https://www.sggw.edu.pl/rekrutacja/
Źródło: SGGW.
- Krok po kroku w zakresie doboru odmian, nawożenia i ochrony. Zamów prenumeratę miesięcznika "Nowoczesna Uprawa" już teraz