WRiE na Dniach SGGW
Każdego roku w drugiej połowie maja na terenie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie ma miejsce wyjątkowe święto społeczności akademickiej - Dni SGGW. W tym roku Dni SGGW odbędą się w dniach 20-21 maja na kampusie przy ul. Nowoursynowskiej w godzinach 9-17.
Na Wydziale Rolnictwa i Ekologii SGGW oraz w Instytucie Rolnictwa trwają obecnie intensywne przygotowania do tego wydarzenia. W tym roku odwiedzenie stoiska zorganizowanego wspólnymi siłami studentów i pracowników Instytutu Rolnictwa będzie okazją do obejrzenia naturalnych eksponatów z roślin uprawnianych w Polsce i ich nasion oraz zweryfikowania swojej wiedzy na temat ich uprawy i wykorzystania.
Umowa pomiędzy WRiE SGGW a Corteva Agriscience Poland
Będzie także unikatową możliwością spotkania z naukowcami oraz specjalistami w zakresie nawozów i nawożenia roślin, agronomii czy doświadczalnictwa rolniczego. Umożliwi poszerzenie swojej wiedzy na temat powstawania, budowy i właściwości gleb oraz jest okazją do obejrzenia kolekcji skał i minerałów i zgłębienia ich tajemnic.
Niewątpliwą atrakcją stoiska będzie prezentacja nowoczesnych maszyn i narzędzi uprawowych - agregatu Mzuri do uprawy pasowej, autonomicznego robota Robotti, zbieracza kamieni firmy Agrimet oraz stanowiska wraz z kierownicą do nawigacji Trimble i drona. Stoisko WRiE i IR wspomagają firmy i organizacje - przedstawiciel lidera międzynarodowego rynku nawozowego Yara Poland, producenci maszyn rolniczych firma Agro Land Marek Różniak i Agrimet oraz Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego.
Tradycyjnie podczas dwóch dni swoje stoiska zaprezentują wszystkie wydziały i instytuty, a także koła naukowe i organizacje studenckie. Odwiedzających stoiska czeka wiele atrakcji, takich jak konkursy i quizy z nagrodami, ciekawe wykłady, pokazy, warsztaty i eksperymenty naukowe przygotowane wspólnymi siłami pracowników Uczelni, studentów i zaproszonych firm i wystawców. Na centralnym placu kampusu odbędą się pokazy i występy artystycznych uczelnianych zespołów, a na licznych kramikach można będzie kupić rośliny oraz produkty czy rękodzieło lokalnych producentów.
- Krok po kroku w zakresie doboru odmian, nawożenia i ochrony. Zamów prenumeratę miesięcznika "Nowoczesna Uprawa" już teraz