Ursusy trafią do Tanzanii

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Krzysztof Płocki | plocki@rpt.pl
24-10-2015,18:20 Aktualizacja: 26-10-2015,22:01
A A A

Informacje, że Ursus podbija Afrykę stają się faktem. 22 października nasz producent ciągników podpisał ze spółką National Service Corporation Sole (SUMA JKT) umowę na dostawę 2400 traktorów, oprzyrządowania i części zamiennych, a także wyposażenie hali montażowej i centrów serwisowych. Powstaną one w Tanzanii.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, łączna wartość kontraktu w dniu zawarcia wynosi 55 mln USD. Umowa będzie realizowana na przestrzeni pierwszych trzech kwartałów 2016 r. W ramach kontraktu spółka dostarczy w I, II i III kwartale 2016 r. 2400 ciągników rolniczych w przedziale mocy 50-85 KM wraz z oprzyrządowaniem i częściami zamiennymi. Ponadto Ursus wyposaży halę montażową i 8 centrów serwisowych w Tanzanii.

- Kontrakt z firmą SUMA JKT to już trzecia umowa Ursusa w Afryce. Umacnia to naszą pozycję jako partnera dla afrykańskich przedsiębiorców i stanowi dowód przewagi konkurencyjnej spółki na rynku międzynarodowym. Obecność premiera Tanzanii, ministra obrony tego kraju oraz prezydenta Lecha Wałęsy potwierdza zaangażowanie obu stron na rzecz wzajemnej długoterminowej współpracy – mówi Karol Zarajczyk, Prezes Zarządu Ursusa.

Ciągniki Ursus

Kolejny kontrakt Ursusa w Etiopii

Wczoraj (26 sierpnia) Ursus. zawarł umowę z etiopską spółką Ethiopian Sugar Corporation  (ESC) na dostawę ciągników, przyczep i części zamiennych do transportu trzciny cukrowej. Umowa na łączną kwotę ponad 30 mln dolarów...

Go Africa trampoliną dla Ursusa

Tanzański kontrakt Ursusa jest efektem przyjętej przez Zarząd Spółki polityki prowadzenia interesów na rynku afrykańskim, polegającej nie tylko na sprzedaży produktów ale również i transferze technologii oraz tworzeniu nowych miejsc pracy jak również wsparcia rządowego programu Go Africa, który promuje polskie przedsiębiorstwa na kontynencie afrykańskim.

Podpisanie kontraktu znacznie ułatwił fakt zawarcia dwustronnej umowy rządu polskiego i tanzańskiego w sprawie udzielenia kredytu w ramach pomocy wiązanej. Płatność za towary będzie realizowana zgodnie z warunkami umowy międzyrządowej oraz porozumień, które zostaną zawarte pomiędzy Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) i Ministerstwem Finansów Tanzanii. Pierwsza transza będzie zrealizowana w formie 40% zaliczki tj. 22 mln USD przed rozpoczęciem dostaw, kolejna - 58% ceny tj. 31,9 mln USD zostanie dokonana po przedstawieniu dokumentów przewozowych do kolejnych wysyłek, zaś ostatnia transza, 2% tj. 1,1 mln USD, zostanie wykonana po podpisaniu protokołów w trzech partiach w toku realizacji projektu.

Lech Wałęsa i Dlamini Zuma

Ursus ma montownię w Etiopii

Dzisiaj (12 maja 2015 r.) Ursus otworzył montownię swoich ciągników w Etiopii. Dostarczenie pierwszej partii 1,5 tys. sztuk traktorów dla etiopskiej spółki Metec ma zostać zrealizowane do końca czerwca br. Uruchomienie montowni...

Ursus w Etiopii

Ursus dynamicznie rozwija się na rynku afrykańskim. W 2013 r. podpisał pierwszą umowę z etiopską spółką Metec na dostawę ciągników, wyposażenie centrów serwisowych oraz dostawę części zamiennych do Etiopii. W ramach realizacji kontraktu, 12 maja br. w mieście Adama uruchomiono montownię ciągników Ursus. Zatrudnieni tam miejscowi pracownicy zostali przeszkoleni przez polskich inżynierów i techników. Z kolei w sierpniu br. Ursus podpisał drugą umowę z firmą Ethiopian Sugar Corporation - na dostawę ciągników, przyczep i części zamiennych do transportu trzciny cukrowej.

W planach URSUS-a jest ekspansja na kolejne rynki afrykańskie, gdzie Zarząd obserwuje popyt na produkty dla rolników. W ciągu najbliższej dekady średnie tempo wzrostu krajów afrykańskich ma przekroczyć 7% rocznie.

- Kontrakt w Tanzanii jest wynikiem szerokiej ekspansji Ursusa w Afryce. Nasze produkty cieszą się tam wysokim uznaniem, ze względu na wysoką jakość stosowanych podzespołów idącą w parze z prostotą wykonania. Realizując kontrakty w Afryce przyczyniamy się do mechanizacji tamtejszego rolnictwa i szybszego rozwoju kontynentu  – dodaje prezes Zarajczyk.

Poleć
Udostępnij