Trwają targi Agro-Park w Lublinie
W dniach 2-3 marca w Lublinie odbywają się Targi Rolnicze AGRO-PARK. Jest to największe wydarzenie tego typu po wschodniej stronie Wisły, które na stałe wpisało się do kalendarza rolników Lubelszczyzny. To już dwunasta edycja tej imprezy.
Wśród prawie 200 wystawców pojawiło się 40 nowych firm z kraju i zagranicy, którzy prezentowali swoją ofertę na ponad 15 000 tysiącach metrów kwadratowych w halach i na zewnątrz. Zwiedzający mogli zapoznać się z wystawianymi maszynami dla większych i mniejszych gospodarstw oraz szeroką paletą produktów firm, oferujących środki ochrony roślin, nawozy, nasiona i pasze. Były też stoiska prezentujące elementy wyposażenia budynków inwentarskich oraz sprzęt dla gospodarstw hodowlanych.
Rozród świń i precyzyjne żywienie. Konferencje Blattin dla hodowców
Rolnicy, którzy wybierali się do Lublina przed rozpoczęciem sezonu prac polowych z myślą o wyborze odmian do zasiewu mogli nie tylko skorzystać z wiedzy specjalistów, czekających na nich na stoiskach, ale również poszerzyć swoją wiedzę w trakcie wykładów. Doktor Zuzanna Sawińska z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu omówiła problem ochrony zbóż przed chorobami. Następnie doktor Paweł Bereś z rzeszowskiego oddziału Instytutu Ochrony Roślin Państwowego Instytutu Badawczego w Poznaniu przedstawił metody ochrony kukurydzy przed szkodnikami i nowe zagrożenia dla upraw tej rośliny. Na zakończenie profesor Zenon Woźnica z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wygłosił wykład o zastosowaniu adiuwantów w praktyce.
Rolnicy od lat przyjeżdżają na AGRO-PARK, by zapoznać się z nowościami w uprawie roślin. Pan Stanisław, rolnik z powiatu chełmskiego chwalił imprezę – "Lublin jest bliżej niż Kielce, a człowiek musi cały czas się dowiadywać o nowych odmianach, preparatach. Tu można się przejść po stoiskach i popytać. Niedługo trzeba będzie wyjeżdżać w pole, ale można się jeszcze zastanowić nad odmianą kukurydzy czy ziemniaków". Dla każdego działu produkcji rolnej przygotowana była oferta na zbliżający się sezon. Można było zobaczyć wagi dla zwierząt, hale namiotowe lub systemy chłodzenia. Również najmłodsi mieli wiele radości z modeli maszyn – tradycyjnych i zdalnie sterowanych. Targi nieodmienne cieszą się popularnością nie tylko wśród rolników Lubelszczyzny i ościennych województw, ale również mieszkańców Lublina. Jutro drugi dzień Targów.
- Agrobiznes bez tajemnic. Zamów prenumeratę miesięcznika "Przedsiębiorca Rolny" już dziś