Prestiżowe wyróżnienie dla profesor warszawskiej SGGW
Profesor Magdalena Król z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW zwyciężyła w plebiscycie Człowiek Roku "Gazety Wyborczej" w kategorii nauka. Tytuł jest wyrazem uznania dla Jej pracy badawczej, dzięki której być może dokona się przełom w leczeniu nowotworów.
Dr hab. Magdalena Król, prof. SGGW w 2016 r. otrzymała prestiżowy grant Europejskiej Rady ds. Badań (ERC) o wartości ponad 1,4 mln euro. Dzięki uzyskanej dotacji na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW powstało laboratorium Król Lab.
Miliony na walkę z rakiem dla naukowca z SGGW
Podczas wieloletniej pracy naukowej związanej z badaniem nowotworów zauważyła ona, że pewne komórki układu immunologicznego przekazują komórkom nowotworowym specyficzną grupę białek i wpadła na pomysł wykorzystania tej wiedzy w praktyce onkologicznej.
Ten mechanizm prawdopodobnie może zostać wykorzystany do precyzyjnego dostarczania leków niszczących nowotwór bezpośrednio do guza. Jeśli te przypuszczenia się potwierdzą, czeka nas przełom w terapii onkologicznej.
SGGW wśród najlepszych uniwersytetów przyrodniczych świata
Dorobek naukowy prof. Magdaleny Król był już wcześniej zauważany i doceniany. Jest mi.in. laureatką nagrody naukowej tygodnika "Polityka" (2013) oraz zwyciężczynią plebiscytu "Polacy z werwą" w kategorii nauka (2014).
Więcej o dorobku naukowym i badaniach prowadzonych przez prof. Magdalenę Król można przeczytać tutaj. O pracy zespołu prof. Magdaleny Król i innych naukowcach z SGGW zajmujących się diagnostyką i terapią nowotworów można przeczytać tutaj
Tytuł Człowieka Roku przyznawany jest w 8 kategoriach. Plebiscyt organizowany jest przez redakcję "Gazety Wyborczej".