Miliony na walkę z rakiem dla naukowca z SGGW

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
25-08-2016,9:25 Aktualizacja: 25-08-2016,9:29
A A A

Magdalena Król, prof. nadzw. z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie zdobyła grant Europejskiej Rady ds. Badań na walkę z nowotworami.

Europejska Rada ds. Badań (European Research Council) do tej pory przyznała w swojej historii polskim naukowcom tylko piętnaście grantów, w tym jedynie cztery w dziedzinie Nauk o Życiu, dlatego zdobycie grantu przez prof. Magdalenę Król z SGGW jest niezwykle ważnym osiągnięciem - podkreśla biuro prasowe SGGW.

SGGW, wyróżnienie, edukacja, studia, studenci, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego

SGGW z prestiżowym wyróżnieniem

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie została wyróżniona tytułem "Najbardziej innowacyjnej i kreatywnej uczelni w Polsce w tworzeniu perspektyw zawodowych" oraz certyfikatem "Dobra uczelnia, dobra...
Ponieważ projekt ten został wyjątkowo wysoko oceniony, ERC wytypowało go do promowania na swojej stronie internetowej. Zespół kierowany przez Magdalenę Król otrzyma na badania naukowe ponad 1,4 mln euro. Projekt będzie realizowany przez pięć lat.

Projekty naukowe prowadzone przez Magdalenę Król są nowatorskim podejściem do badania nowotworów. Celem projektu ERC jest wyjaśnienie odkrytego zjawiska, że komórki układu odpornościowego przekazują komórkom nowotworowym pewien rodzaj białek. Prof. Król będzie chciała wykorzystać ten mechanizm aby wewnątrz białka "przemycić" czynniki antynowotworowe, precyzyjnie dostarczane do guzów nowotworowych przez komórki immunologiczne.

Metoda ta ma szansę znaleźć zastosowanie szczególnie w leczeniu małych przerzutów nowotworowych będących ważnym problemem klinicznym.

SGGW, studia, rekrutacja na studia, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, uczelnia, rekrutacja 2016

Studia w SGGW. Znamy najbardziej oblegane kierunki

Dietetyka, finanse i rachunkowość, logistyka, weterynaria oraz informatyka to najpopularniejsze w tym roku kierunki studiów w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. SGGW zakończyła pierwszy etap rekrutacji na studia...
Głównym celem programu grantów finansowanych przez Europejską Radę ds. Badań Naukowych (European Research Council - ERC) jest zwiększenie dynamiki, kreatywności i doskonałości europejskich badań przekraczających granice dzisiejszej wiedzy, poprzez wspieranie pionierskich projektów badawczych inicjowanych przez samych naukowców i pojedyncze zespoły rywalizujące na poziomie europejskim, bowiem w rywalizacji biorą udział tylko czołowi naukowcy z najlepszych jednostek naukowych Europy.

Badania muszą mieć charakter poznawczy, pionierski oraz prowadzić do ważnych odkryć i przełomowych wyników.

Statystyki pokazują, że wyniki aż 20 proc. grantów przyznanych przez ERC doprowadziły do prawdziwego przełomu w nauce, a wyniki 50 proc. grantów miały ogromny wkład w postęp nauki.

Kandydaci ubiegający się o granty ERC Starting Grant, muszą wykazać się potencjałem niezależności badawczej oraz dowieść dojrzałość naukową wcześniejszymi osiągnięciami i istotnymi publikacjami w czołowych, międzynarodowych, multidyscyplinarnych lub specjalistycznych czasopismach naukowych. Granty wspierają powstawanie nowych doskonałych grup badawczych.

Poleć
Udostępnij