Polska zamiana miejsc w zarządzie ważnej organizacji
Dr. hab. Zbigniew Idziaszek zastąpił Piotra Kulikowskiego na stanowisku wiceprezesa zarządu organizacji a.v.e.c. Do zamiany miejsc doszło podczas Zgromadzenia Ogólnego we Wiedniu.
Prezes Krajowej Rady Drobiarstwa-Izby Gospodarczej zrezygnował z zasiadania w tym gremium i na swoje miejsce - jako reprezentanta polskiej branży drobiarskiej - wskazał dyrektora zarządzającego firmy IKO, należącej od wielu lat do KRD-IG i będącej jednym z wiodących eksporterów mięsa drobiowego w kraju.
Piotr Kulikowski nowym prezesem KRD-IG
- Jestem dumny z tego, że mogłem reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej, sprawując funkcję wiceprezesa a.v.e.c. Pełnienie takiej roli w organizacji działającej na poziomie europejskim to ogromny zaszczyt i wspaniała możliwość współpracy z wybitnymi przedstawicielami branży z krajów unijnych, co szczególnie doceniam - powiedział Kulikowski.
- Decyzja o rezygnacji ze stanowiska była dla mnie trudna, ale konieczna ze względu na inne obowiązki zawodowe oraz społeczne, m.in. objęcie funkcji prezesa KRD-IG. Obecnie zamierzam skoncentrować się na działaniach związanych z rozwojem rodzimego sektora drobiarskiego. Stanowisko wiceprezesa a.v.e.c powinna objąć osoba o ugruntowanej, wiarygodnej pozycji, doskonale znająca branżę i reprezentująca polski kapitał. Dlatego zaproponowałem kandydaturę Zbigniewa Idziaszka i rada a.v.e.c. ten wybór zaakceptowała - dodał.
Dr hab. Zbigniew Idziaszek z kieruje firmą IKO, biegle włada kilkoma językami, a wiedzę z zakresu drobiarstwa zdobywał także na uczelniach zagranicznych.
- Wybór na to stanowisko to wielkie wyróżnienie i zaszczyt, ale też ogromna odpowiedzialność. Moim priorytetem będzie wypracowywanie rozwiązań pozwalających zapewnić Polsce i innym europejskim krajom, bezpieczeństwo produkcji oraz zrównoważony rozwój. Ważne jest również skoncentrowanie się na zagrożeniach, jakie stoją przed europejskim rynkiem drobiarskim - zapewnił Idziaszek.
Jednym z nich jest rosnący import tego gatunku mięsa z Ukrainy. Dlatego bardzo istotne jest, by kraje Unii Europejskiej cały czas dbały o podnoszenie klasy swoich produktów oraz nieustannie rozszerzały ofertę.
Stowarzyszenie a.v.e.c. powstało w 1966 r. Jego celem jest reprezentowanie i promowanie europejskiego sektora drobiowego. Organizacja zrzesza hodowców i przetwórców drobiu z 16 krajów Unii Europejskiej.