Podlaskie spółdzielnie mleczarskie łączą siły

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
21-03-2016,8:05 Aktualizacja: 26-03-2016,9:37
A A A

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol w Grajewie oraz Spółdzielnia Mleczarska Sudowia w Suwałkach ogłosiły zamiar połączenia - informuje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, którego zgoda jest konieczna do połączenia.

Po połączeniu będzie istniał jeden podmiot - Spółdzielnia Mleczarska "Mlekpol" w Grajewie, jako spółdzielnia przejmująca. Z chwilą połączenia członkowie Sudowii w Suwałkach staną się członkami Mlekpolu w Grajewie oraz uzyskają możliwość sprzedaży mleka na warunkach jak dotychczasowi członkowie SM Mlekpol. Majątek spółdzielni przejmowanej przejdzie na spółdzielnię przejmującą, podobnie wierzyciele i dłużnicy.

mlekomat, sprzedaż mleka, cena mleka, Jabłońscy

Mlekomat – świeże mleko prosto od krowy

Sprzedaż świeżego mleka z mlekomatu jest bezpośrednią drogą od producenta do konsumenta. Umożliwia ona hodowcy dodatkowy zarobek, a klientom dostęp do naturalnego, nieprzerobionego surowca pochodzącego prosto od krowy. Danuta i Sławomir Jabłońscy z...

Obie Spółdzielnie zajmują się skupem mleka i jego przerobem. Spółdzielnia Mleczarska "Sudowia" w Suwałkach prowadzi skup mleka na terenie województw podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego.

Spółdzielnia Mleczarska "Mlekpol" w Grajewie skup prowadzi natomiast na terenie 16 województw (podlaskie, warmińsko-mazurskie, mazowieckie, lubuskie, podkarpackie, małopolskie, zachodnio – pomorskie, dolnośląskie, świętokrzyskie, śląskie, opolskie, pomorskie, lubelskie, kujawsko-pomorskie, łódzkie, wielkopolskie.

SM Mlekpol jest największą polską spółdzielnią mleczarską oraz jednym z dwudziestu największych przetwórców nabiału w Europie. Co roku skupuje i przerabia ponad miliard dwieście milionów litrów mleka, co stanowi ponad 14 proc. skupu tego surowca w Polsce. Mleko dostarcza do zakładów ok. 14 tys. rolników członków spółdzielni.

Poleć
Udostępnij