Nowości od GEA Farm Technologies
Firma GEA Farm Technologies zorganizowała coroczne spotkanie dealerskie, podczas którego przedstawiła swoje nowości produktowe.
Nowości produktowe to robot paszowy DairyFeed F4500, zautomatyzowana dojarnia karuzelowa DairyProQ oraz system sztucznej inteligencji CattleEye.
Selekcja Plus. Nowa usługa dla hodowców od PFHBiPM
Robot DairyFeed F4500
DairyFeed F4500 jest wyposażony w czujniki nawigacyjne. Tworzy precyzyjną mapę gospodarstwa pozwalającą na opracowanie tras dystrybucji paszy.
Urządzenie waży, miesza i podaje do 2,2 m3 świeżego TMR-u co godzinę dla maksymalnie 300 zwierząt w różnych grupach żywieniowych. Przejmuje również prace związane z podgarnianiem mieszanki między cyklami.
Komponenty paszowe są składowane w kuchni, w tzw. bunkrach o pojemności 16 m3. Ich płyta denna została wykonana ze stali nierdzewnej, co zapewnia długą żywotność.
Dojarnia DairyProQ
Dojarnia DairyProQ liczy, w zależności od potrzeb hodowców, od 28 do 80 stanowisk. Każdy moduł stanowiska udojowego działa niezależnie.
Krowa spokojnie wchodzi bezpośrednio na karuzelę. Następnie urządzenie MilkRack przy pomocy kamery 3D podłącza kubki udojowe.
Polskie mleczarstwo musi być krok przed ukraińskim
Dój jest realizowany w zabezpieczonym środowisku (In-Liner Everything), od czyszczenia i stymulacji, po udój i dipping każdej ćwiartki.
DairyProQ jest wyposażona w czujniki przewodności cieplnej monitorujące każde wymię i pozwalające profilaktycznie zarządzać zdrowiem zwierząt.
Serwis i konserwacja urządzenia mogą być realizowane podczas udoju. Oprogramowanie do monitorowania GEA FarmView ułatwia serwisantom sprawdzenie zautomatyzowanego systemu udojowego poprzez diagnozę online.
System CattleEye
CattleEye to system sztucznej inteligencji zaprojektowany w celu szybkiego wykrywania i przewidywania kulawizn u krów oraz dostarczania danych do oceny stanu organizmu.
Korzystając z tego oprogramowania, hodowcy mogą podjąć natychmiastowe działania w celu poprawy dobrostanu i produktywności zwierząt.
System łączy kamerę 2D ze specjalistycznym oprogramowaniem, które analizuje ruchy krów i wzorce oceny ciała. Można go zintegrować zarówno z nowymi, jak i istniejącymi gospodarstwami, niezależnie od rodzaju systemu udoju.
Uruchomiony w kwietniu 2021 r. CattleEye jest obecnie używany do monitorowania ponad 100 000 krów na całym świecie.
Więcej informacji na temat hodowli bydła oraz produkcji mleka znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Bydło" ZAPRENUMERUJ
Książki warte polecenia: Sygnały racic|Rozród - Praktyczny przewodnik zarządzania rozrodem (Cow Signals)