De Heus oblicza ślad węglowy dla mięsa

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
29-07-2024,13:15 Aktualizacja: 29-07-2024,13:18
A A A

De Heus jest gotowy wyliczać na szeroką skalę ślad węglowy dla mięsa. Dzięki temu staje się strategicznym partnerem dla wielu podmiotów z branży gastronomicznej oraz handlowej.

De Heus już od kilku lat oblicza swój ślad węglowy, weryfikując w ten sposób poziom oddziaływania organizacji na klimat oraz sprawdzając efektywność rozwiązań prośrodowiskowych.

W ramach przyjętej strategii zrównoważonego rozwoju firma zobowiązuje się, że do 2030 roku m.in. zredukuje emisję gazów cieplarnianych o 42% w ramach zakresu 1 (bezpośrednie emisje związane z produkcją energii), o 30,3% w zakresie 2 (pośrednie emisje związane z zakupem energii) oraz o 25% w zakresie 3 (inne pośrednie emisjepowstałe w całym łańcuchu wartości).

De Heus, pasze dla zwierząt, bydło mleczne, bydło mięsne, trzoda chlewna, drób, dobrostan zwierząt, ślad węglowy

De Heus podsumowuje rok 2022 w raporcie ESG

De Heus w swoim drugim raporcie ESG (Environmental, Social and Governance) przedstawia wpływ na środowisko i otoczenie. Zadaniem De Heus jest wytwarzanie wysokiej jakości paszy tak, aby zapewnić zwierzętom zdrowy rozwój. Raport ESG to...

Jako rok bazowy przyjęto rok 2022.

– Jesteśmy świadomi wpływu funkcjonowania naszej firmy na środowisko i otoczenie. Dlatego dążąc do zapewnienia dostępu do bezpiecznej i zdrowej żywności nie zapominamy o szacunku dla środowiska i zrównoważonej produkcji – mówi Jarosław Rogoża, Dyrektor ds. Rozwoju i Technologii De Heus Polska Sp. z o.o.

De Heus korzysta z Carbon Compass

Carbon Compass to zaawansowane narzędzie opracowane na podstawie wytycznych Organizacji Oceny i Wydajności Środowiska Hodowli Zwierząt (LEAP - Livestock Environmental Assessment and Performance) oraz Organizacji ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO - Food and Agriculture Organisation).

Wszystko zgodnie z zasadami ISO14040/14044, dotyczącymi przeprowadzania oceny cyklu życia (LCA).

– Do tej pory wyliczyliśmy ślad węglowy dla 80% naszych klientów, hodowców brojlera. Oznacza to, że precyzyjnie możemy obliczyć ślad węglowy na kilogram żywca, np. dla skrzydełek czy piersi kurczaka – wylicza Jarosław Rogoża.

Jednym z fundamentalnych aspektów zrównoważonej produkcji mięsa jest produkcja z wykorzystaniem certyfikowanej soi, o niższym śladzie węglowym.

Fiber Vibe, De Heus, lochy, maciory, włókno paszowe, rozród, pasza strukturalna, pasaż treści pokarmowej, żołądek

Fiber Vibe czyli pasza strukturalna dla macior od De Heus

Linia Fiber Vibe powstała jako wsparcie dla rozwoju stada podstawowego, które odgrywa znaczącą rolę w odbudowie sektora trzody chlewnej. Lepsze funkcjonowanie układu pokarmowego, łatwiejsze porody, szybsza regeneracja loch, redukcja...

Soja o niższym śladzie węglowym

De Heus posiada certyfikaty Donau Soja oraz RTRS. Dzięki nim może zapewnić, że spełnia ona wysokie standardy zrównoważonego rozwoju, w tym dbałość o środowisko, warunki zatrudnienia dla pracowników oraz dobre praktyki rolnicze (GAP).

Firma jest również przygotowana na zapewnienie pełnej identyfikowalności (traceability) nasion soi.

– Jesteśmy w stanie korzystać z identyfikowalnych nasion soi do produkcji pasz dla zwierząt, pomimo wielu wyzwań związanych z tą decyzją. Możemy poszczycić się także dodatkowymi rozwiązaniami – mówi Jarosław Rogoża.

Danymi, dotyczącymi śladu węglowego oraz rozmaitymi działaniami z zakresu wpływu m.in. na środowisko i otoczenie firma De Heus dzieli się w swoich raportach ESG.

Jako pierwsza w branży opublikowała podsumowanie działań niefinansowych. W tym roku wyda już trzeci z kolei raport ESG.

Więcej informacji na temat hodowli bydła i produkcji mleka oraz hodowli i produkcji trzody chlewnej znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Bydło" i "Hoduj z Głową Świnie"

Książki warte polecenia: Sygnały racic|Rozród - Praktyczny przewodnik zarządzania rozrodem (Cow Signals)




 

Poleć
Udostępnij