Grupa Cedrob chcę osiągnąć samowystarczalność w produkcji tuczników i zamknąć obieg produkcji. W tym celu rusza z nowym projektem partnerskim skierowanym do rolników.
Rolnicy oraz producenci i hodowcy trzody chlewnej 7 marca spotkali się w Starorypinie w woj. kujawsko-pomorskim, aby zapoznać się z ofertą Grupy Cedrob.
Regularna i stabilna współpraca, pomoc w uzyskaniu korzystnego finansowania na budowę nowoczesnej chlewni, do tego bardzo dobre genetycznie warchlaki. Miesięczny zarobek w wysokości blisko 14 tys. zł, a także regularność wypłat i ...
Firma poszukuje rolników zainteresowanych wieloletnią współpracą, w ramach której oferuje pomoc w uzyskaniu korzystnego finansowania na budowę nowoczesnej chlewni, cykliczne zasiedlanie budynku warchlakami, obsługę weterynaryjną oraz wsparcie merytoryczne. Kontrahent zapewnia również pasze oraz odbiór tuczników.
Projekt Grupy Cedrob ma na celu zamknięcie obiegu produkcji. Dzięki własnym chlewniom zarodowym produkuje warchlaki, które następnie trafią do rolników. Po tuczu będą one odbierane, ubijane i przerabiane w zakładach należących do firmy. Skrócenie łańcucha dostaw i pominięcie pośredników pozwoli osiągnąć w pełni zadowalające wyniki finansowe wszystkich partnerów.
Firma przy udziale rolników chce wybudować 500 tuczarni przeznaczonych na 2 tys. sztuk każda. Według danych rynkowych budowa takiego obiektu wraz z wyposażeniem wymaga zaciągnięcia kredytu w wysokości 1,8 mln zł. Oczywiście projekt zakłada również budowę obiektów większych oraz mniejszych niż 2 tys. miejsc tuczowych, w zależności od możliwości rolnika.
Producenci tuczników mogą się spodziewać wyższych cen skupu i to w dłuższym czasie - informuje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej. W Niemczech ceny tych zwierząt już wzrosły, ale to nie jest jest jedyna...
Nowy projekt opiera się na umowie zawartej między spółką, rolnikiem i bankiem. Zadaniem rolnika będzie wybudowanie nowoczesnej chlewni przy wykorzystaniu preferencyjnego kredytu udzielonego przez bank na zasadach wynegocjowanych przez firmę Cedrob.
Oprocentowanie kredytu w skali roku wynosi 4 punkty procentowe i nie ulegnie zmianie przez cały okres kredytowania. Dodatkowo rolnicy ubiegający się o kredyt nie muszą wnosić wkładu własnego, ponieważ jest on pokrywany przez firmę.
Program zakłada 100 dni tuczu oraz 3,3 wstawień w ciągu roku. Zwierzęta będą tuczone do masy 115 kg, a planowane zużycie paszy na 1 kg przyrostu masy ciała to 2,7 kg. Firma założyła również, że maksymalna liczba upadków w chlewni nie przekroczy 2,5 proc.
Rolnicy mogą liczyć na stawkę podstawową w wysokości 55 złotych za każdego odebranego tucznika oraz na dodatkowe premie za racjonalne zużycie paszy.