Alta Dairy School już po raz piąty

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
14-10-2016,10:40 Aktualizacja: 14-10-2016,10:41
A A A

Alta Dairy School czyli elitarna szkoła dla hodowców bydła mlecznego już po raz piąty odbędzie się w naszym kraju. Temat tegorocznego spotkania brzmi: „Od okresu okołoporodowego do inseminacji efektywnie odchowanej jałówki”.

V Alta Dairy School odbędzie się 3-4 listopada w hotelu Papaver w Ślesinie koło Konina. Głównym wykładowcą będzie lekarz weterynarii, specjalista do spraw żywienia Robert B. Corbett ze Stanów Zjednoczonych.

Główny wykładowca od ponad 30 lat pracuje jako lekarz weterynarii. Jest specjalistą w zakresie zarządzania i żywienia jako głównych narzędzi maksymalizujących wykorzystanie potencjału jałówek mlecznych w zakresie wzrostu, rozwoju i produkcji. Obecnie koordynuje programy żywienia na fermach w siedmiu amerykańskich stadach. Pod jego opieką jest blisko 60 tys. krów.

V Alta Dairy School obejmuje dwa dni wykładowe. W pierwszym tematami wystąpień będą właściwe zarządzanie okresem okołoporodowym, przygotowanie do wycielenia oraz właściwe zarządzanie nowonarodzonym cielęciem do okresu odsadzenia.

Efektywny odchów jałówek od odsadzenia do inseminacji będzie tematem drugiego dnia warsztatów. Spotkanie zostanie zakończone dyskusją, która każdego roku jest merytoryczna i żywa. Uczestnicy zadają bowiem wiele pytań wykorzystując obecność gościa zza granicy.

Organizatorzy informują, że liczba miejsc jest ograniczona. Dlatego zgłoszenia uczestnictwa należy wysyłać do 21 października faxem na numer 46 837 39 03 lub mailem na adres . Więcej informacji można znaleźć na stronie: altagenetics.com/poland

Projekt Alta Dairy School liczy sobie już 3,5 roku. Pierwsza edycja odbyła się w czerwcu 2013 r. i dotyczyła zarządzania siarą oraz efektywnego odchowu cieląt. W kolejnej edycji w październiku 2013 r uczestnicy odczytywali sygnały krów. Trzecia szkoła miała miejsce w grudniu 2014 r i dotyczyła zarządzania dojem, a czwarta w listopadzie ubiegłego roku. Jej tematem przewodnim był rozród stada i parametry przydatne w jego codziennej ocenie.

Więcej informacji na temat głównego wykładowcy oraz programu znajdziesz TUTAJ.

Poleć
Udostępnij
WAŻNE TERMINY

do 12.06.2024 - termin rejestracji udziału w bezpłatnym szkoleniu on-line: "Ekonomiczne uwarunkowania nawożenia w rolnictwie"

17.06.2024 - termin egzaminu dla osób ubiegających się o wpis do rejestru inspektorów rolnictwa ekologicznego

do 30.06.2024 - termin udzielania przez ARiMR kredytów płynnościowych dla producentów rolnych oraz kredytów skupowych

do 1.07.2024 - termin składania wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Termin wprowadzania zmian we wnioskach został wydłużony do 16 lipca.

do 30.09.2024 - składanie wniosków o dotację dla Kół Gospodyń Wiejskich