Uczniowie z obszarów wiejskich mogą ciekawie spędzić ferie

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
02-12-2019,12:30 Aktualizacja: 02-12-2019,12:34
A A A

Do 9 grudnia szkoły podstawowe z terenów wiejskich mogą zgłaszać się do udziału w trzeciej edycji projektu edukacji ekonomicznej "Ferie z ekonomią".

Oferta edukacyjna Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej jest skierowana do uczniów oraz nauczycieli klas VII i VIII. Dla młodzieży to szansa na zimową przygodę w szkole, ale przede wszystkim niepowtarzalna okazja, aby zdobyć wiedzę ekonomiczną - niezbędną w czekających ich dorosłym życiu.

ZSR CKP w rusocinie, ursus c-330, remonty traktorów, Stefan Skonieczny, rusocin

Uczniowie spisali się na medal. "Trzydziestka" dostała drugie życie

Starego, poczciwego ursusa C-330, czyli popularną "trzydziestkę" wyremontowali od podstaw uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Rusocinie (pow. gdański, woj. pomorskie). Przy wyprodukowanym w 1973 r....

Projekt "Ferie z ekonomią" to dodatkowe zajęcia dla uczniów, obejmujące m.in. podstawy przedsiębiorczości, bankowości (w tym produkty bankowe) oraz sposoby planowania i zarządzania budżetem domowym.

Młodzież pozna również zadania Narodowego Banku Polskiego i rolę pieniądza w gospodarce narodowej. Zajęcia rozpoczną się w ferie zimowe i prowadzone będą przez nauczyciela i  studenta.

W okresie dwóch miesięcy od zakończenia ferii młodzież, pod opieką nauczyciela, przygotuje pracę projektową, którą będzie model biznesowy przedsięwzięcia w społeczności lokalnej.

Wszystkie projekty zostaną poddane ocenie konkursowej, a autorzy zwycięskich prac w nagrodę przyjadą do Warszawy, gdzie wezmą udział w warsztatach ekonomicznych oraz odwiedzą Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira Skrzypka.

- Udział w projekcie "Ferie z ekonomią" to dla uczniów szkół podstawowych wyjątkowa szansa, aby poszerzyć swoją wiedzę i zyskać nowe umiejętności w zakresie podstaw ekonomii już na tym etapie kształcenia - mówi Krzysztof Podhajski, prezes zarządu Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

szkoły rolnicze, jan krzysztof ardanowski,  ministerstwo rolnictwa, bielice, samostrzel

Resort przejął od samorządu dwie kolejne szkoły rolnicze

Jan Krzysztof Ardanowski podpisał w Bydgoszczy dokument, na mocy którego powiat mogileński przekaże resortowi rolnictwa prowadzenie szkoły rolniczej w Bielicach, a powiat nakielski szkoły rolniczej w Samostrzelu. Dzięki temu, od 2021 roku,...

- Jak wynika z naszego doświadczenia w realizacji wcześniejszych edycji, wartością dodaną projektu jest to, że pozwala młodzieży nabrać pewności siebie i przygotować się do podejmowania odważnych wyborów, związanych z ich przyszłą edukacją oraz pracą zawodową. Sprzyja temu atrakcyjna formuła projektu, która zawiera m.in. szereg kreatywnych zadań służących rozwiązywaniu zagadek ekonomicznych, pracę w grupie, gry i zabawy ekonomiczne, a także wizyty w banku i u lokalnego przedsiębiorcy. Zajęcia uzupełniają także elementy rywalizacji, w tym liczne quizy i konkursy, indywidualne i grupowe - dodaje.  

Zgłoszenia do projektu dokonuje szkoła za pośrednictwem elektronicznego formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie www.feriezekonomia.pl. Po wypełnieniu i przesłaniu formularza w wersji elektronicznej, należy go wysłać wraz z wymaganymi załącznikami i podpisami na adres fundacji. Do programu realizowanego w roku szkolnym 2019/20 zostanie zakwalifikowanych 50 szkół.
 

Poleć
Udostępnij