Uczniowie z obszarów wiejskich mogą ciekawie spędzić ferie
Do 9 grudnia szkoły podstawowe z terenów wiejskich mogą zgłaszać się do udziału w trzeciej edycji projektu edukacji ekonomicznej "Ferie z ekonomią".
Oferta edukacyjna Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej jest skierowana do uczniów oraz nauczycieli klas VII i VIII. Dla młodzieży to szansa na zimową przygodę w szkole, ale przede wszystkim niepowtarzalna okazja, aby zdobyć wiedzę ekonomiczną - niezbędną w czekających ich dorosłym życiu.
Uczniowie spisali się na medal. "Trzydziestka" dostała drugie życie
Projekt "Ferie z ekonomią" to dodatkowe zajęcia dla uczniów, obejmujące m.in. podstawy przedsiębiorczości, bankowości (w tym produkty bankowe) oraz sposoby planowania i zarządzania budżetem domowym.
Młodzież pozna również zadania Narodowego Banku Polskiego i rolę pieniądza w gospodarce narodowej. Zajęcia rozpoczną się w ferie zimowe i prowadzone będą przez nauczyciela i studenta.
W okresie dwóch miesięcy od zakończenia ferii młodzież, pod opieką nauczyciela, przygotuje pracę projektową, którą będzie model biznesowy przedsięwzięcia w społeczności lokalnej.
Wszystkie projekty zostaną poddane ocenie konkursowej, a autorzy zwycięskich prac w nagrodę przyjadą do Warszawy, gdzie wezmą udział w warsztatach ekonomicznych oraz odwiedzą Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira Skrzypka.
- Udział w projekcie "Ferie z ekonomią" to dla uczniów szkół podstawowych wyjątkowa szansa, aby poszerzyć swoją wiedzę i zyskać nowe umiejętności w zakresie podstaw ekonomii już na tym etapie kształcenia - mówi Krzysztof Podhajski, prezes zarządu Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.
Resort przejął od samorządu dwie kolejne szkoły rolnicze
- Jak wynika z naszego doświadczenia w realizacji wcześniejszych edycji, wartością dodaną projektu jest to, że pozwala młodzieży nabrać pewności siebie i przygotować się do podejmowania odważnych wyborów, związanych z ich przyszłą edukacją oraz pracą zawodową. Sprzyja temu atrakcyjna formuła projektu, która zawiera m.in. szereg kreatywnych zadań służących rozwiązywaniu zagadek ekonomicznych, pracę w grupie, gry i zabawy ekonomiczne, a także wizyty w banku i u lokalnego przedsiębiorcy. Zajęcia uzupełniają także elementy rywalizacji, w tym liczne quizy i konkursy, indywidualne i grupowe - dodaje.
Zgłoszenia do projektu dokonuje szkoła za pośrednictwem elektronicznego formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie www.feriezekonomia.pl. Po wypełnieniu i przesłaniu formularza w wersji elektronicznej, należy go wysłać wraz z wymaganymi załącznikami i podpisami na adres fundacji. Do programu realizowanego w roku szkolnym 2019/20 zostanie zakwalifikowanych 50 szkół.
- Wiesz o ważnym wydarzeniu? Poinformuj nas o tym. Czekamy: redakcja@agropolska.pl