Ostatnie 25 lat to prawdziwy sprint polskiego rolnictwa
Przemiany, jakie zaszły na polskiej wsi po 1989 roku budzą podziw w wielu krajach świata. Jesteśmy stawiani za wzór tego, jak wiele można osiągnąć w stosunkowo krótkim czasie. Nie byłoby jednak sukcesu bez pracy takich organizacji jak Stowarzyszenie Ekonomistów Rolnictwa Agrobiznesu, które w tym roku świętuje ćwierćwiecze działalności.
Z tej okazji w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie zorganizowano XXV Kongres Stowarzyszenia Ekonomistów Rolnictwa Agrobiznesu. Wydarzenie, którego hasłem przewodnim są nowe wyzwania dla rozwoju agrobiznesu i obszarów wiejskich, potrwa trzy dni (11-13 września). Patronem medialnym kongresu jest multiportal agropolska.pl oraz miesięcznik "Przedsiębiorca Rolny".
Coraz gorsze nastroje wśród rolników. Eksperci są bardzo zaskoczeni
- Zawsze staramy się podejmować aktualne tematy, aby wspierać rozwój polskiego rolnictwa - mówiła prof. dr hab. Barbara Gołębiewska, p.o. prezesa SERiA. Pochwał pod adresem organizacji nie szczędził rektor SGGW, prof. dr hab. Wiesław Bielawski, który w wystąpieniu otwierającym kongres zwrócił uwagę, że wydarzenie ma ogromny rozmach.
- W sumie wystąpi ponad 110 prelegentów, którzy podczas kolejnych sesji plenarnych i tematycznych będą prezentowali ważne tematy nie tylko z naukowego punktu widzenia, ale przede wszystkim praktycznego - zaznaczył rektor.
W kongresie uczestniczą reprezentanci ponad 40 uczelni z Polski i z zagranicy.
- Kongres skierowany jest zarówno do przedstawicieli nauki, jak i praktyki gospodarczej z zakresu rolnictwa i agrobiznesu - podkreślił prof. dr hab. Jarosław Gołębiewski, dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych SGGW.
Innowacyjne Centrum Nauk Żywieniowych powstanie w SGGW
- Celem kongresu jest prezentacja rezultatów badań związanych z funkcjonowaniem agrobiznesu i obszarów wiejskich. Chodzi o stworzenie warunków do dyskusji naukowej i inspirowania nowych obszarów badań dostarczających niezbędnej wiedzy - dodał Gołębiewski.
Warto podkreślić, że Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, a właściwie Wydział Nauk Ekonomicznych SGGW już drugi raz gości u siebie uczestników kongresu SERiA (poprzedni odbył się w Warszawie 13 lat temu).
Pierwszego dnia obrad odbędzie się między innymi walne zebranie członków SERiA, a wieczorem uroczyste spotkanie jubileuszowe.
- Agrobiznes bez tajemnic. Zamów prenumeratę miesięcznika "Przedsiębiorca Rolny" już dziś