Piec rozpalony. Kampania cukrownicza w KSG wystartowała
Prognozujemy, że cukrownie należące do Krajowej Grupy Spożywczej S.A., przerobią w kampanii 2022/2023 ok. 6,2 mln ton surowca, a planowana produkcja cukru może wynieść ponad 930 tys. ton – podała spółka w komunikacie.
Wraz z uroczystym rozpaleniem pieca wapiennego w Cukrowni Malbork wystartowała kampania cukrownicza 2022/23 w KGS. Było tam obecne szefostwo państwowego spożywczego giganta z prezesem Janem Wernickim na czele.
Rosną ceny skupu buraków
"Długość kampanii w Cukrowni Malbork przewidziano na 108 dni, co sprawi, że będzie jedną z dłuższych w historii fabryki. Planuje w tym czasie przerobić ok. 1 mln ton buraków cukrowych. Warte podkreślenia jest to, że w tym roku Cukrownia Malbork prowadzi swoją 141. kampanię - pierwsza była w 1882 roku" - przekazała KGS.
Rozpoczęcie kampanii w poszczególnych cukrowniach zaplanowano, uwzględniając aktualne prognozy plonów, tak aby uzyskać jak najlepsze wyniki polowe i podczas produkcji. Najdłuższa kampania będzie trwała 118 dni (w Cukrowni Dobrzelin), a średnia wyniesie 101 dni.
Terminy rozpoczęcia kampanii dla poszczególnych cukrowni: Cukrownia Dobrzelin - 7 września, Cukrownia Kluczewo - 21 września, Cukrownia Krasnystaw - 5 października, Cukrownia Kruszwica - 8 września, Cukrownia Malbork - 10 września, Cukrownia Nakło - 22 września, Cukrownia Werbkowice - 8 października.
- Krok po kroku w zakresie doboru odmian, nawożenia i ochrony. Zamów prenumeratę miesięcznika "Nowoczesna Uprawa" już teraz