Dziewiąte targi Polagra-Premiery w Poznaniu przyciągnęły niespełna 20 tys. zwiedzających, czyli o około 30% mniej w porównaniu z poprzednią edycją. Wyraźnej redukcji w międzyczasie uległa też powierzchnia wystawiennicza – z blisko 5 do nieco ponad 2,5 ha. Impreza odbyła się po trzyletniej przerwie w nietypowym dla siebie nieparzystym roku. Kolejna edycja już za 12 miesięcy.
Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Rolniczych już za nami. Jak zapewnia organizator, przez 3 dni trwania targów zaprezentowano ponad 200 marek produktów branży agro, w tym ponad 100 absolutnych nowości, które miały swoją premierę właśnie podczas miniowego wydarzenia. Można było spotkać przedstawicieli firm oferujących sprzęt rolniczy światowych marek. Ekspozycja objęła trzy pawilony o łącznej powierzchni nieco powyżej 2,5 ha. Przez 3 dni teren MTP odwiedziło blisko 20 tys. osób. Byli to przede wszystkim profesjonalni rolnicy, zainteresowani inwestycjami i rozwojem swoich gospodarstw.
Pawilony wystawiennicze skupiały firmy, oferujące najnowocześniejsze rozwiązania i technologie dla rolnictwa. Tutaj można było obejrzeć z bliska laureata nagrody Grand Prix Grupy MTP 2023 za najbardziej innowacyjny produkt, jakim jest laserowy autonomiczny system do niechemicznego zwalczania chwastów w uprawach rolniczych Agri Jacobus, firmy Agrocom Polska. Można było także porozmawiać z twórcami innowacyjnych aplikacji oraz oprogramowania wspierającego zarządzenie gospodarstwem. Cieszy fakt, że wiele z wielu prezentowanych w pawilonach firm to marki polskie, które prezentowały unikatowe pomysły na skalę światową.
Zarząd Grupy MTP odwołał Międzynarodowe Targi Rolnicze Polagra Premiery, które w dniach 14-16 stycznia 2022 roku miały odbyć się w Poznaniu. Kolejna edycja została zaplanowana na styczeń 2023 roku. "Mając na uwadze najwyższą jakość...
Przyznano także nagrodę Eco Prize Grupy MTP, która docenia ekologiczne rozwiązania. W edycji 2023 laureatem został system DirectInject, który pozwala na szybkie i elastyczne stosowanie dodatkowego środka ochrony roślin, odpowiadające na zapotrzebowanie w konkretnych warunkach polowych. To produkt marki Amazone.
W tej edycji targów postawiono na merytoryczny program wydarzeń, skierowany do różnych grup. We współpracy z Wielkopolską Izbą Rolniczą został organizowany Wielkopolski Dzień Młodego Rolnika, który zdaniem organizatora cieszył się ogromną popularnością. Wzięło w nim udział blisko 1000 uczniów z 20 szkół kształcących w kierunkach rolniczych z województwa ze stolicą w Poznaniu. XV edycja Forum Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych została poświęcona tematyce rynku oleju i biodiesla oraz stabilizacji produkcji rzepaku w Polsce. Kolejne wydarzenie, które przyciągnęło dużą rzeszę zwiedzających było seminarium na temat doskonalenia żyzności gleb w Polsce. Zaprezentowano główny cel programu, którym jest wspieranie współpracy między holenderskimi i polskimi przedsiębiorstwami oraz instytutami naukowymi. Jest to nowatorski projekt, od niedawna obecny na rynku polskim i jest wspierany przez rząd Holandii.
Wystawcy zgodnie podkreślają, że targi Polagra-Premiery to wydarzenie, które cechuje długoletnia tradycja i doświadczenie w organizacji tego typu wydarzeń oraz sprowadzeniu na wystawę tak dużej liczby profesjonalnych uczestników, którzy są zainteresowani inwestycjami i rozwojem. Dodatkowo wszyscy chwalą styczniowy termin, który daje możliwość wystawcom spotkania się z rolnikami w czasie, kiedy Ci są mniej zaangażowani w prace polowe i mają czas na rozważenie zakupów nowego sprzętu. Oferta wystawców była całkiem bogata i spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony zwiedzających. Część z nich, zdecydowała się na sfinalizowanie transakcji zakupowych, co wystawcy podkreślają jako ogromny atut obecności na Polagrze-Premiery.
Przypomnijmy, że to impreza, która odbywa się co drugi rok, w lata parzyste. Zakończona niedawno edycja była zatem wyjątkiem. Kolejne targi Polagra-Premiery już za 12 miesięcy, co zapoczątkuje powrót na tradycyjne tory.