Claas Polska – nowe Centrum szkoleniowe
W maju Claas zaprezentował dziennikarzom prasy branżowej swoje nowe Centrum Szkoleniowe. Zostało ono dobudowane do obecnej siedziby Claas Polska w Niepruszewie (gm. Buk).
Nowy obiekt, stanowi z zewnątrz lustrzane odbicie wcześniej postawionego budynku. Jednak wnętrze zostało dostosowane do wymogów prowadzenia szkoleń na dużą skalę. Obiekt ma m.in. nową halę treningową i sale wykładowe. Dotychczasowe szkolenia prowadzone przez Claas Polska odbywały się od stycznia 2013 roku w naówczas nowo powstałym Centrum Szkoleniowym w Sierosławiu (gmina Tarnowo Podgórne). W ciągu trzech lat działalności Akademia Claas Polska przeszkoliła 4162 osoby.
Claas rozpoczął wiosenne pokazy
Klient najważniejszy
Claas uważa, że kontakt i praca z klientem nie może kończyć się w momencie zakupu maszyn. Dlatego ciągle pracuje nad jego wsparciem. Nadrzędnym celem właścicieli firmy Claas, jest jak najlepsze zaspokojenie potrzeb klientów. Do każdego firma podchodzi w sposób indywidualny.
Nowoczesne maszyny i sprawny serwis
Coraz nowocześniejsze i wymagające profesjonalnej wiedzy maszyny potrzebują dobrego, sprawnego serwisu. Oznacza to konieczność organizowania szkoleń, nie tylko dla personelu Claas, ale również dla dilerów i ich serwisantów. Taka wiedza pozwoli m.in. na szybkie rozwiązywanie ewentualnych problemów serwisowych, podczas użytkowania maszyn oraz ich obsługi. Mając na uwadze konieczność ciągłego podnoszenia kwalifikacji i organizacji szkoleń dla personelu nie tylko sprzedażowego, ale również serwisowego i technicznego, a także działu części zamiennych firma Claas zdecydowała o utworzeniu Centrum Szkoleniowego Claas Polska w Niepruszewie (gmina Buk).
Claas Smart Farming podczas Dni Pola DLG
Claas organizując szkolenia bierze pod uwagę nie tylko przekazywanie wiedzy teoretycznej poprzez wykłady, ale popiera je szerokim zakresem szkoleń praktycznych. Po każdym szkoleniu teoretycznym, które można prowadzić jednocześnie w czterech salach, serwisanci i inne osoby podlegające ćwiczeniom biorą udział w zajęciach dotyczących m.in. diagnostyki, weryfikacji usterek oraz sposobów napraw. Firma stosuje w tym celu najnowocześniejsze metody i sprzęt diagnostyczny. W swoje szkoleniowej strategii Claas Polska nadal będzie kładła szczególny nacisk na treningi praktyczne, w tym i instruktaż z zakresu porównania własnych maszyn z maszynami konkurencji oraz kursy dla operatorów maszyn rolniczych. Nowy obiekt składa się z profesjonalnie wyposażonych hal szkoleniowych o łącznej powierzchni 1414 m2, gdzie mogą odbywać się równolegle cztery różne treningi techniczne. Najmniejsze pomieszczenie ma 60 m2, a największa sala wykładowa ma 100 m2. Oprócz osób kierowanych na doskonalenie umiejętności i wiedzy serwisowej od przedstawicieli Claas, Akademię odwiedzają również studenci wyższych uczelni rolniczych oraz uczniowie rolniczych szkół średnich.
Jak podaje Claas Polska, nowy obiekt nie jest własnością firmy. Jest on zbudowany zgodnie z sugestiami, planami dostarczonymi i zaakceptowanymi przez Claas, ale wykonany przez inwestora zewnętrznego. Zgodnie ze swoją strategią - Claas nie inwestuje w budynki, woli inwestować w ludzi i praktyczną wiedzę. Dlatego obecność tej firmy w Niepruszewie jest kwestią długoterminowej umowy najmu. Inwestycja kosztowała 9,4 mln zł. Wraz z obiektem Claas posiada dostęp do 3,8-hektarowej działki, która ma służyć jako pole demonstracyjne dla maszyn. Ma ono służyć także jako dopełnienie profesjonalnych szkoleń i praktycznych treningów. Dzięki temu firma może zaprezentować maszyny i ciągniki rolnicze w prawdziwych warunkach, kiedy powstają realne problemy czy rzeczywiste usterki.
Więcej w RPT 6/2016