Agro-Park 2017, czyli wszystko dla nowoczesnego gospodarstwa
W dniach 4-5 marca odbyły się w Lublinie X Targi Rolnicze Agro-Park. Jest to największa tego typu impreza po prawej stronie Wisły i z roku na rok przyciąga coraz więcej wystawców i zwiedzających.
Co trafia do Ursusa? Wizyta w fabryce w Lublinie
Zwiedzający mogli zapoznać się z ofertą zarówno polskich producentów, jak i importerów. W szerokiej gamie prezentowanego sprzętu każdy mógł znaleźć coś dla siebie - ciągniki różnej mocy, cała linia zielonkowa, maszyny do uprawy gleby orkowej i bezorkowej, opryskiwacze, kombajny itd.
Poza tym była prezentowana bogata oferta nasion, nawozów i środków ochrony roślin. Nie obyło się także bez stoisk z wyposażeniem budynków inwentarskich. Nie ma się czemu dziwić - targi stwarzają możliwość bezpośredniego kontaktu z producentami i specjalistami oraz porównania ofert różnych firm.
John Deere serii 5R oferuje od 90 do 125 KM
Odbyły się także seminaria, gdzie wykładowcami tradycyjnie byli eksperci z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Dr Elżbieta Mielniczuk omówiła choroby zbóż, powodowane przez grzyby toksykotwórcze, a dr hab.Witold Chabuz przedstawił współczesne wyzwania hodowli bydła i produkcji mleka.
Z kolei dr Marek Babicz wygłosił prelekcję "Wykorzystanie świń ras krajowych w produkcji wieprzowiny wysokiej jakości".
Przetrząsacz Sipma Salsa
Jędrejek powiedział, że samorząd rolniczy dalsze szanse rozwoju targów widzi także w kontaktach z Ukraińcami. LIR na co dzień współpracuje m.in. z Lwowską Izbą Rolniczą, Uniwersytetem we Lwowie czy z Uniwersytetem w Dublanach.
- Odwiedzaliśmy tamtejsze gospodarstwa i wiemy, że zapotrzebowanie na nowoczesny sprzęt jest ogromne. Potencjał Ukrainy jest bardzo duży i lubelskie targi są naprawdę potrzebne - zaznaczył.
Przez dwa dni Agro-Park 2017 w Lublinie odwiedziło kilkanaście tysięcy rolników z Polski, a także Ukrainy.
- Rolniczy Przegląd Techniczny. Zamów prenumeratę RPT już dziś