Planując ich zakup, możemy wybrać jeden z dwóch rodzajów belek polowych. Mogą one być składane pakietowo do boku (typ standardowy) lub z tyłu opryskiwacza (typ Rex). To drugie rozwiązanie pozwala na niezależne rozkładanie i składanie belek.
Od tego roku nasz największy producent maszyn rolniczych powiększył swoją ofertę o urządzenia do przechowywania ziarna. Stało się to możliwe po nawiązaniu współpracy z firmą ARAJ. ARAJ jest producentem szerokiego wachlarza typów...
Oferowane opryskiwacze serii Plus Unii Group ze standardowymi belkami (15, 18, 20, 21, 24 m) mogą mieć pojemności: 1600, 2000 lub 2500 l. Natomiast wersje Plus Rex (15, 18, 20, 21, 24 m) dostępne są tylko z największymi zbiornikami – 2000 lub 2500 l.
Z siłownikiem pochylenia
Wszystkie rodzaje belek polowych opryskiwaczy serii Plus są rozkładane i składane hydraulicznie. Ich typ standardowy wymaga podłączenia dwóch par przewodów hydraulicznych do szybkozłączy ciągnika. Do tego, aby działało opcjonalne sterowanie elektrohydrauliczne, wystarczy jedna para przewodów hydraulicznych. Wtedy również dostępna jest wymuszana hydraulicznie korekta pochylania belki na skłonach pól. Ten typ belki składany jest symetrycznie do boku opryskiwacza. Bardziej zaawansowana jest belka typu Rex, której jedną połowę można hydraulicznie złożyć, a drugą wykonywać oprysk, co ułatwia pracę na polach ze słupami. Ta wersja ma również siłownik pochylenia. Po oprysku belka typu Rex składana jest pakietowo z tyłu opryskiwacza.
Na standardowym ogumieniu belki opryskiwaczy serii Plus można unieść na wysokość maks. 2,3 m nad ziemią. Producent podaje, że podzespół ten to sprawdzona, trwała i lekka konstrukcja z wahadłowym układem stabilizacji. Belki o szerokościach 15-21 m są podzielone na pięć sekcji, a 24-metrowa na siedem. Każda z nich ma swój filtr. Na belce zamontowano rurki ze stali kwasoodpornej. Warto dodać, że uchylny element ostatniego skrzydła zmniejsza ryzyko uszkodzenia belki w razie jej uderzenia o przeszkodę.